II liga koszykarzy. Katastrofa w drugiej połowie i porażka koszykarzy AZS UJK Kielce

Mateusz Kołodziej
Po bardzo słabej drugiej połowie koszykarze AZS UJK Kielce przegrali przed własną publicznością z AZS UMCS Lublin 74:80. To druga porażka kieleckich koszykarzy w tym sezonie i druga z rzędu.

Do przerwy wiele układało się po myśli, którzy do tego spotkania przystępowali z bilansem 4-1 i z trzeciego miejsca w tabeli grupy B II ligi. Zespół prowadzony przez trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza grał szybko, skutecznie i zespołowo. Dużym problemem były jednak zbiórki, bo rywale z Lublina już do przerwy mieli od naszego zespołu o osiem więcej zebranych piłek. Na szczęście naszego zespołu, przyjezdni w pierwszej połowie byli nieskuteczni. Kielczanie wysoko wygrał pierwszą kwartę i na przerwę schodził prowadząc 51:35. Wtedy nic nie zapowiadało katastrofy.

Niestety lublinianie wyszli na drugą połowę bardzo zmobilizowani, a nasi koszykarze zbyt szybko chyba uwierzyli, że mają wygraną. Goście w drugiej odsłonie jeszcze bardziej zdominowali akademików z Kielc na tablicach. Zbierali mnóstwo piłek w ataku i z ponawianych akcji zdobywali łatwe punkty (w zbiórkach goście wygrali aż 51:29). Gospodarze stracili natomiast skuteczność z pierwszej połowy. Pogoń lublinian była błyskawiczna i 16 punktów straty sprzed przerwy zespół trenera Przemysława Łuszczewskiego odrobił w siedem minut trzeciej kwarty. W 27 minucie spotkania po punktach Mateusza Wiśniewskiego wyszli na prowadzenie 57:56. Na początku ostatniej kwarty po dwóch punktach rozgrywającego Patryka Wydry lublinianie prowadzili już 74:60. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gosci 80:74.

Po tym zwycięstwie nasza drużyna spadła na piąte miejsce w tabeli. 4 listopada, w 7 kolejce II ligi nasza drużyna zmierzy się w Bielsku Podlaskim z miejscowym Turem.

AZS UJK Kielce - AZS UMCS Lublin 74:80, (29:15, 22:20, 9:31, 14:14)
AZS UJK:
Sprengel14 (2x3), Lewandowski 17 (3x3), Majchrzak 11 (1x3), Osiakowski 14 (2x3), Szewczyk 2 - Jagiełło 3 (1x3), Nowakowski 7, Pawlak 6.