II liga koszykarzy: Ofensywny mecz na szczycie. AZS UJK nieznacznie gorszy od lidera

(MAT)
Karol Majchrzak (z piłką) był najskuteczniejszym koszykarzem AZS UJK w Łowiczu. Zdobył 24 punkty. Mateusz Kołodziej
Pierwszej porażki w tym sezonie w drugiej lidze doznali koszykarze AZS UJK Kielce. Nasza drużyna po emocjonującym i ofensywnym meczu w Łowiczu przegrała z tamtejszym Księżakiem 90:94.

KSIĘŻAK ŁOWICZ - AZS UJK KIELCE 94:90, (25:20, 27:27, 22:29, 20:14)
AZS UJK: Majchrzak 24 (4x3), Lewandowski 11 (1x3), Jagiełło 4, Osiakowski 10, Szewczyk 17 (1x3) - Sprengel 12 (1x3), Druszcz 9 (2x3), Nowakowski, Szwedo 3.

Dla naszego zespołu do pierwsza porażka w sezonie. Spotkanie od początku rozgrywane było w szybkim tempie. Kielczanie na zbyt wiele pozwalali jednak gospodarzom w ataku. Ci byli groźni zwłaszcza w rzutach z dystansu. Tylko sam skrzydłowy Piotr Łucka trafił w ten sposób w pierwszej połowie czterokrotnie. W kieleckiej drużynie skuteczny był za to Karol Majchrzak, który tylko w pierwszej kwarcie zdobył 11 punktów. Na początku drugiej kwarty przewaga gospodarzy wynosiła 10 punktów (33:23), jednak to nie oznaczało końca emocji. Kielczanie mogli nawet schodzić na przerwę prowadząc, jednak do przerwy Księżak prowadził 52:47. W drugiej odsłonie kielczanie przede wszystkim poprawili obronę, byli też skuteczni w ataku. Po akcji 2+1 Macieja Szewczyka nasz zespół wyszedł na prowadzenie 59:56, którego nie oddał do końca trzeciej kwarty (74:76).

Czwarta kwarta należała znów nieznacznie do łowiczan, chociaż kielczanie walczyli i do końca mieli szanse na zwycięstwo. Jeszcze na dwie minuty przed końcem po "trójce" Bartosza Sprengla kielczanie przegrywali tylko 87:90. Na 50 sekund przed końcem gospodarze odpowiedzieli tym samym (Piotr Łucka), ale to nie był jeszcze koniec, bo za trzy punkty chwilę później trafił także Maciej Szewczyk i było 93:90 dla Księżaka. W kolejnej akcji łowiczanie stracili piłkę, ale na 20 sekund przed końcem dwa rzuty wolne przestrzelił Bartosz Sprengel. Po drugim niecelnym rzucie kieleckiego rozgrywającego piłkę na atakowanej tablicy zebrał Maciej Szewczyk, jednak popełnił stratę. Za chwilę gospodarze wykorzystali jeden rzut wolny. Kielczanom pozostało 13 sekund na zniwelowanie 4 punktowej przewagi łowiczan, ale nie zdołali już trafić do kosza rywali (strata Maciej Szewczyka).

W całym meczu łowiczanie trafili 12 "trójek" (kielczanie 9). Naszej drużynie sporo nerwów napsuł były gracz UMKS Kielce, pochodzący ze Starachowic, Damian Tokarski, który zakończył pojedynek z 18 punktami, 5 zbiórkami i 8 asystami. W AZS UJK Kielce skutecznością błysnął Karol Majchrzak, który zdobył 24 punkty i miał 6 zbiórek.

Po tej porażce kielecka drużyna ma w dorobku 4 zwycięstwa i jedną przegraną i zajmuje w tabeli grupy B II ligi 3 miejsce. Ich niedzielny rywal, Księżak Łowicz pozostaje liderem. Kolejny ciekawie zapowiadający się pojedynek drużyna trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza rozegra w sobotę, 28 października. Przed własną publicznością podejmować będzie siódmą w tabeli drużynę AZS UMCS Lublin.

Ostatecznie po dużych emocjach wygrał Księżak 94:90.

W innych meczach: Rosa-Sport Radom - Stal Stalowa Wola 83:86, Żubry Białystok - Hutnik Warszawa 85:93, Tur Bielsk Podlaski - TBV Start Lublin 115:75, Legia II Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 65:94, AZS UMCS Lublin - ŁKS Łódź 80:85.

1. Księżak Łowicz 6 11 507-418
2. ŁKS Łódź 6 10 446-413
3. AZS UJK Kielce 5 9 440-360
4. Tur Bielsk Podlaski 6 9 500-428
5. Stal Stalowa Wola 6 9 475-448
6. Rosa-Sport Radom 5 8 435-315
7. AZS UMCS Lublin 5 8 387-362
8. Żubry Białystok 5 8 403-382