II liga koszykarzy: Siódme zwycięstwo AZS UJK Kielce

MAT
Po dobrej pierwszej i słabszej drugiej połowie koszykarze AZS UJK Kielce pokonali we własnej hali rywali z Bielska-Białej i odnieśli siódme zwycięstwo w drugiej lidze.

Już do przerwy koszykarze AZS UJK Kielce mieli na koncie 50 punktów (prowadzili 50:32) i nic nie zapowiadało, że w tym meczu mogą być jeszcze emocje. W trzeciej kwarcie nasza drużyna miała jednak problemy z trafianiem do kosza, oddawali mnóstwo rzutów za trzy punkty, ale piłka nie chciała wpaść do kosza. Pierwsze punkty w tej części gry kielczanie zdobyli dopiero po dwóch i pół minutach, a w całej trzeciej kwarcie zdobyli ich zaledwie osiem. Na siedem minut przed końcem meczu goście wyszli nawet pierwszy raz w tym pojedynku na prowadzenie (60:61). Na szczęście w końcówce kieleckim koszykarzom znów zaczęły wpadać „trójki” i to zespół trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza mógł cieszyć się z kolejnej, siódmej już wygranej.

AZS UJK Kielce - Daas Basket Hills Bielsko-Biała 81:76, (22:17, 28:15, 8:21, 23:23)
AZS UJK:
Druszcz 19 (2x3), Jagiełło 13 (4x3), Osiakowski 7 (1x3), Szewczyk 16 (1x3), Kapuściński 4 - Pawlak, Fugiński 2, Bloda 3 (1x3), Busz 6 (1x3), Szwedo 11.

W innych meczach: Pogoń Ruda Śląska - Mickiewicz Katowice 71:88, MUKS Unia Tarnów - MKS II Dąbrowa Górnicza 78:60, Polonia Bytom - Hensfort Przemyśl 92:66, Wisła Kraków - KKS Tarnowskie Góry 82:75. Mecze: Start Meble Dobrodzień - MKCiS Jaworzno i AZS Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec zostały przełożone.