II liga koszykarzy: Trafili 12 "trójek" i wygrali w Warszawie

Mateusz Kołodziej
Jakub Lewandowski (rzuca) zdobył w Warszawie dla AZS UJK 27 punktów.
Jakub Lewandowski (rzuca) zdobył w Warszawie dla AZS UJK 27 punktów. Mateusz Kołodziej
Po dramatycznym meczu koszykarze AZS UJK Kielce pokonali w Warszawie miejscowe Dziki 90:88. To siódma wygrana naszego zespołu w tym sezonie.

Kielczanie mecz zaczęli bardzo dobrze. Mimo problemów z faulami, na 3 minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadzili już 20:9. Niestety w drugiej kwarcie stracili przewagę, a miało na to wpływ aż 9 „trójek” rzuconych przez gospodarzy w pierwszej połowie, a także przegrana przez nasz zespół walka pod tablicami. Prowadzenie kielczanie odzyskali dopiero na początku czwartej kwarty. Wtedy sami byli skuteczni z dystansu. Trafili w tej części gry 5 „trójek”, a w całym meczu aż 12 i mimo nerwowej końcówki (gospodarze mieli rzut na zwycięstwo, ale nie trafili), mogli cieszyć się z wygranej.

Nasza drużyna ma w dorobku 7 zwycięstw i 7 porażek i zajmuje w tabeli grupy B II ligi 8 miejsce.

Dziki Warszawa - AZS UJK Kielce 88:90, (15:24, 32:20, 20:21, 21:25)
AZS UJK:
Sprengel 18 (2x3), Lewandowski 27 (5x3) , Nowakowski 4, Osiakowski 17 (3x3), Szewczyk 7 - Pawlak, Druszcz, Jagiełło 13 (2x3), Szwedo 2, Kołodziej 2.

W innych meczach: Księżak Łowicz - Tur Bielsk Podlaski 93:66, Żubry Białystok - AZS UMCS Lublin 91:98, Hutnik Warszawa - Rosa-Sport Radom 72:87, Stal Stalowa Wola - Start II Lublin 89:63, Legia II Warszawa - ŁKS Łódź 63:88.