II liga koszykarzy: Zabójcza końcówka AZS UJK Kielce

MAT
Artur Busz (numer 34) zdobył w Sosnowcu 21 punktów.
Artur Busz (numer 34) zdobył w Sosnowcu 21 punktów. Mateusz Kołodziej
Zwycięstwem zakończyli rundę zasadniczą w 2 lidze koszykarze AZS UJK Kielce. W Sosnowcu nasz zespół pokonał Zagłębie 101:95.

Mecz w Sosnowcu rozgrywany był awansem, pozostałe mecze ostatniej kolejki rozegrane zostaną w najbliższy weekend. Nasza drużyna zakończyła rundę zasadniczą z 18 zwycięstwami i 8 porażkami. O tym, z którego miejsca kielczanie przystąpią do fazy Play-Off zdecydują inne mecze. A w zasadzie jeden mecz. Hensfort Przemyśl zmierzy się z Wisłą Kraków. i jeżeli wygra, zespół Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza przystąpi do Play-Off z trzeciego miejsca. Jeśli zaś spotkanie wygrają krakowianie, z czwartego.

W Sosnowcu mecz lepiej zaczęli gospodarze. Pierwszą kwartę sosnowiczanie wygrali dziewięcioma punktami, a do przerwy zespół prowadzony przez Tomasza Służałka prowadził różnicą dziesięciu oczek (56:46). Po przerwie kielczanie zaczęli lepiej bronić, popełniali mniej strat i zaczęli trafiać z dystansu. Perfekcyjnie rozegrali ostatnie 10 minut gry. Ostatnią kwartę wygrali z grającym praktycznie cały mecz jedną piątką zawodników Zagłębiem aż 30:13. W całym meczu nasza drużyna trafiła aż 14 razy za trzy punkty (w tym sam Artur Busz aż sześć). Kielczanie znów zagrali zespołowo (mieli 24 asysty), wygrali też z sosnowiczanami walkę na tablicach.

Zagłębie Sosnowiec - AZS UJK Kielce 95:101, (29:20, 27:26, 26:25, 13:30)
AZS UJK:
Druszcz 6 (2x3), Busz 21 (6x3), Jagiełło 10 (3x3), Nowakowski 14, Kapuściński 10 (2x3) - Pawlak 8, Bloda 5, Szewczyk 14 (2x3), Szwedo 13 (1x3).