II liga koszykarzy: Zabójcza końcówka lidera w Kielcach

MAT
Mateusz Kołodziej
Nie udało się koszykarzom AZS UJK Kielce wygrać z niepokonanym AZS AWF Mickiewiczem Katowice. Kielczanie byli blisko, ale ostatnie pięć minut meczu przesądziło o zwycięstwie gości.

AZS UJK Kielce - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 83:101, (26:29, 19:23, 24:19, 14:30)
AZS UJK:
Pawlak 2, Jagiełło 8 (2x3), Osiakowski 13 (3x3), Nowakowski 4, Kapuściński 9 - Druszcz 14 (3x3), Szwedo 2, Szewczyk 31, Fugiński.

Sobotni rywale kieleckiego zespołu mieli po ośmiu kolejkach komplet zwycięstw. Nasz zespół legitymował się bilansem 5 zwycięstw i trzech porażek. Do meczu z liderem kielczanie przystąpili jednak znów osłabieni. Zabrakło kontuzjowanych skrzydłowego Artura Busza i rzucającego obrońcy Olafa Blody. Na dodatek nasi zawodnicy, często po „dziwnych gwizdkach” sędziów, mieli duże problemy z faulami. Już do przerwy cztery przewinienia miał na koncie Adam Nowakowski, a trzy Piotr Osiakowski i Maciej Szewczyk. Mimo to mecz z liderem mógł się podobać kibicom. Goście wygrali osiemnastoma punkami, ale wynik spotkania nie odzwierciedla przebiegu meczu. Jeszcze na 6 minut przed końcem akademicy prowadzili z liderem 79:78, jednak ostatnie minuty to już popis gości. Katowiczanie trafili w ciągu pięciu ostatnich minut cztery „trójki” i ostatecznie wygrali dosyć pewnie, chociaż zwycięstwo wcale łatwo im nie przyszło.

W innych meczach: Pogoń Ruda Śląska - Start Meble Dobrodzień 82:64, Wisła Kraków - MCKiS Jaworzno 72:66, Daas Basket Hills Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 89:87, MKS II Dąbrowa Górnicza - Hensfort Przemyśl 62:99, AZS Częstochowa - MUKS 1811 Unia Tarnów 105:93, KKS Tarnowskie Góry - Polonia Bytom 73:95.