II liga koszykarzy: Znów emocje i znów porażka koszykarzy AZS UJK Kielce

Mateusz Kołodziej
Z piłką Jakuba Lewandowski.
Z piłką Jakuba Lewandowski. Mateusz Kołodziej
Znów świadkami wielkich emocji byli licznie zgromadzeni kibice na meczu drugoligowych koszykarzy AZS UJK Kielce. Nasza drużyna przegrała jednak z rezerwami ekstraklasowej Rosy Radom 90:95. To szósta porażka kieleckiego zespołu w tym sezonie.

W hali Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zagrały ze sobą dwie młode, preferujące szybką koszykówkę drużyny. Dlatego mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności, która głośnym dopingiem zagrzewała do walki zespół prowadzony przez trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze. Po kilku akcjach prowadzili 6:0, potem nawet 20:9, ale jeszcze w pierwszej kwarcie radomianie praktycznie zniwelowali całe straty (21:19). W drugiej kwarcie goście cztery razy trafili za trzy punkty, w pewnym momencie ich przewaga wynosiła już dziesięć punktów (45:35), jednak do nasza drużyna traciła do rywali tylko trzy punkty (45:48). W drugiej połowie utrzymywała się nieznaczna przewaga radomian. Dzięki skutecznej grze na obwodzie (12 celnych „trójek”) AZS UJK trzymał jednak dystans do rywali. Nawet mimo wyraźnej przegranej pod obiema tablicami (w zbiórkach Rosa-Sport wygrał aż 41:22). Emocje były do ostatnich sekund, jednak to radomianie cieszyli się ostatecznie z minimalnego zwycięstwa. Przy stanie 90:93 dla radomian za trzy punkty rzucał najskuteczniejszy w zespole AZS UJK Jakub Lewandowski, ale piłka nieszczęśliwie wykręciła się z kosza.

W następnej, 13. kolejce II ligi, w sobotę 9 grudnia nasza drużyna znów zagra u siebie. Tym razem jej rywalem będzie Sokół Ostrów Mazowiecka.

AZS UJK Kielce - Rosa-Sport Radom 90:95, (21:19, 24:29, 19:25, 26:22)
AZS UJK:
Pawlak 5 (1x3), Lewandowski 25 (2x3), Majchrzak 10, Nowakowski 8, Szewczyk 5 - Sprengel 8 (2x3), Osiakowski 10 (3x3), Jagiełło 19 (4x3), Kołodziej 2.

W innych meczach: AZS UMCS Lublin - Dziki Warszawa 83:81, ŁKS Łódź - Sokół Ostrów Mazowiecka 103:90, Żubry Białystok - Stal Stalowa Wola 92:69, Syntex Księżak Łowicz - Legia II Warszawa 92:73, Tur Bielsk Podlaski - Hutnik Warszawa 73:89.

(kolejno: miejsce, nazwa drużyny, rozegrane mecze, punkty, punkty rzucone, punkty stracone)
1.ŁKS Szkoła Gortat Łódź 12 22 949-822
2.Księżak Łowicz 11 21 933-749
3.Żubry Białystok 11 19 901-760
4.AZS UMCS Lublin 11 19 880-820
5.Stal Stalowa Wola 11 18 863-825
6.Tur Bielsk Podlaski 11 17 901-819
7.Rosa-Sport Radom 11 16 945-792
8.AZS UJK Kielce 11 16 903-835