Informator Gminy Lipnik

Materiał informacyjny Gminy Lipnik

Recital Michała Bajora "Kolor Cafe

25 lipca 2021 r. w Amfiteatrze w Lipniku odbył się Recital Michała Bajora "Kolor Cafe".

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany, nucił ich ponadczasowe piosenki. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczno włosko-francuskie fascynacje, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej “Je suis malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga , czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości “ Edith Piaf. Piosenki w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego.

Michał Bajor został bardzo ciepło powitany przez lipnicką publiczność. Amfiteatr w Lipniku zgromadził ponad pół tysiąca, a wśród publiczności znaleźli się sympatycy Michała Bajora z całej Polski.

Warto wspomnieć, że artysta przed koncertem w kilku słowach nie krył podziwu dla pięknych terenów gminy Lipnik.

Michał Bajor wspólny występ z zespołem przeplatał opowieściami z życia na temat muzyki i poezji, które kształtowały jego osobowość i pasje. Przytaczał również wiele wydarzeń z życia włoskich i francuskich artystów, których utwory miał przyjemność interpretować w jedyny i niepowtarzalny sposób podczas kameralnego recitalu.

Na zakończenie Michał Bajor oraz członkowie zespołu otrzymali z rąk wójta gminy Lipnik, Andrzeja Grządziela, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku, Sebastiana Szymańskiego oraz Beaty Dzik pracownika GOKu czerwone róże, a publiczność nagrodziła wszystkich artystów owacją na stojąco.Dopłata do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej

W czwartek 15 lipca 2021 r. w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach Wójt Andrzej Grządziel oraz Skarbnik Magdalena Zimoląg podpisali z Wojewodą Zbigniewem Koniuszem umowę w sprawie udzielenia dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Wartość dofinansowania określa się na kwotę nie wyższą niż 248.955,66 zł z przeznaczeniem na wykonywanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+ w Kurowie

Zastępca Wójta Wojciech Zdyb oraz Skarbnik Magdalena Zimoląg podpisali z w środę 14 lipca 2021 r. porozumienie w sprawie dofinansowania zadania "Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+".

Na funkcjonowanie Klubu Senior+ w Kurowie Gmina otrzyma dofinansowanie w kwocie 25247,33 zł przy całkowitym koszcie zadania wynoszącym 86879,52 zł

Dodaj ogłoszenie