Informator Gminy Mirzec

Artykuł sponsorowany GMINA MIRZEC
Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w przedszkolu w Jagodnej.
Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w przedszkolu w Jagodnej.
Udostępnij:

Gmina Mirzec jako jedna z nielicznych gmin prowadzi zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla najmłodszych mieszkańców gminy.

W 2021 roku wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podpisał porozumienie z Powiatem Starachowickim na prowadzenie zajęć z gimnastyki korekcyjnej w przedszkolach w Mircu i Jagodnem. W przedszkolach tych w okresach od marca do czerwca i ponownie od października do grudnia 2021 zajęcia prowadzili nauczyciele Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej w Starachowicach. Dzieci w ramach programu zostały objęte badaniami diagnostycznymi i prowadzono monitoring postępów.

W 2022 roku gimnastyka korekcyjna będzie prowadzona we wszystkich oddziałach przedszkolnych funkcjonujących na terenie gminy Mirzec.

W listopadzie ubiegłego roku wójt Mirosław Seweryn podjął rozmowy z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Starachowicach na temat możliwości zorganizowania w 2022 roku takich zajęć dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy. Zgłoszona została także potrzeba objęcia zajęciami korekcyjnymi uczniów klas I -III. Pod koniec grudnia 2021 roku uzgodniono, że gimnastyka korekcyjna będzie prowadzona we wszystkich oddziałach przedszkolnych na terenie gminy. Po zapewnieniu finansowania uchwałą Rady Gminy w Mircu dzieci zostaną objęte badaniami diagnostycznymi w lutym i w czerwcu oraz w październiku i w grudniu br. W ciągu roku szkolnego od lutego do czerwca oraz od października do grudnia w każdym oddziale przedszkolnym prowadzona będzie godzina zajęć gimnastyki korekcyjnej tygodniowo. Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej w Starachowicach przeprowadzi także badania przesiewowe dla uczniów klas I gminnych szkół podstawowych. Gmina Mirzec zapewni transport dzieci na badania do pracowni diagnostycznej.

Nagrodzeni za wiedzę pożarniczą

Sześcioro uczniów szkół podstawowych z gminy Mirzec otrzymało z rąk wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna nagrody za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” edycja 2021.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”- edycja 2021 przeprowadzony został przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku. Ze względu na pandemię zdecydowano o przeprowadzeniu eliminacji powszechnych on-line. Z gminy Mirzec w eliminacjach uczestniczyło sześcioro uczniów.

We wtorek 11 stycznia uczestnicy zmagań spotkali się na podsumowaniu w Urzędzie Gminy w Mircu. Informację na temat przebiegu konkursu przedstawił Andrzej Kutwin, inspektor ds. zarządzania kryzysowego. Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn wręczył uczniom nagrody – karty podarunkowe do jednego ze sklepów. Nagrody otrzymali: Oliwia Gołda (klasa VIII - Szkoła Podstawowa w Gadce), Filip Rosiński (klasa VII – Szkoła Podstawowa w Trębowcu), Marcel Garbala (klasa VIII – Szkoła Podstawowa w Trębowcu), Grzegorz Książek (klasa VIII – Szkoła Podstawowa w Trębowcu), - podopieczni Anny Kawalec, Marcel Szczepanowski (klasa VIII – Szkoła Podstawowa w Mircu oraz Aleksander Cioroch (klasa VIII – Szkoła Podstawowa w Mircu), - podopieczni Reginy Wieczorek.

Wójt Mirosław Seweryn pogratulował uczestnikom konkursu zaangażowania oraz dużej wiedzy, a także podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie