Informator Gminy Mirzec

Materiał informacyjny Gminy Mirzec
W spotkaniu z władzami samorządowymi gminy Mirzec w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy wzięli udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych.
W spotkaniu z władzami samorządowymi gminy Mirzec w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy wzięli udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych.
Udostępnij:

Konkurs na dyrektora SPZOZ w Mircu

Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn informuje, że w dniu 25 kwietnia 2022r. na stronie BIP Urzędu Gminy w Mircu ukazało się ogłoszenie o konkursie na dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia w Mircu. Zapraszamy do składania ofert do 11 maja 2022 r., do godziny 15.30 w sekretariacie Urzędu Gminy w Mircu.

Młodzieżowa Rada Gminy. Spotkanie organizacyjne

W środę 27 kwietnia odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie uczniów starszych klas szkół podstawowych z przedstawicielami samorządu Gminy Mirzec.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy wójta gminy Mirosława Seweryna. Uczestniczyły w nim także Anna Piątek zastępca wójta gminy, Katarzyna Kąpała pracownik Urzędu Gminy w Mircu oraz opiekunowie uczniów.

Wójt Mirosław Seweryn przedstawił idee funkcjonowania Młodzieżowej Rady Gminy. Dla młodych ludzi jest to możliwość praktycznej nauki samorządności, planowania i organizacji przedsięwzięć, samodzielności, współdziałania. Młodzieżowa Rada Gminy jest organem doradczym dla Wójta Gminy i Rady Gminy. Może przedstawiać propozycje działań skierowanych do młodych ludzi i inspirować innych do aktywności w swoim środowisku lokalnym a także włączać się w organizację różnych wydarzeń organizowanych na terenie gminy Mirzec lub być ich pomysłodawcą i organizatorem.

Podczas spotkania ustalono, że młodzi ludzie zainteresowani działalnością w Młodzieżowej Radzie Gminy przeanalizują statut MRG w Mircu i przygotują swoje ewentualne uwagi. Wójt Mirosław Seweryn zachęcał uczestników spotkania do przygotowywania się do przeprowadzenia swoich kampanii wyborczych do Młodzieżowej Rady Gminy. Wstępnie wybory do MRG zaplanowano na czerwiec 2022 roku. Wcześniej odbędą się kolejne spotkania robocze. Termin następnego ustalono na 6 maja o godzinie 16.00 w Urzędzie Gminy w Mircu.

Umowy podpisane. Będą imprezy sportowe, artystyczne i pomoc żywnościowa

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podpisał przy kontrasygnacie skarbnik gminy Urszuli Barszcz umowy z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie gminny Mirzec.

Podpisanych zostało osiem umów na łączną kwotę 23 000 złotych.

Trzy umowy podpisane zostały ze Stowarzyszeniem Wspólnie dla Gminy Mirzec, reprezentowanym przez prezes Zarządu Katarzynę Kąpałę. Stowarzyszenie zajmie się dodrukowaniem książki „Wokół Tradycji Koła Gospodyń Wiejskich w Gminie Mirzec” przy dofinansowaniu z budżetu Gminy Mirzec w wysokości 3 000 złotych. Stowarzyszenie zorganizuje także plener rzeźbiarski dla dzieci ze szkół podstawowych gminy Mirzec. To zadanie otrzymało dofinasowanie w wysokości 2 000 złotych. Trzecim zadaniem, które zrealizuje Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Mirzec będą warsztaty malarsko-artystyczne dla mieszkańców gminy Mirzec, dofinansowane kwotą 2 000 złotych.

Także trzy umowy wójt Mirosław Seweryn podpisał z Damianem Szyszką, prezesem Mirzeckiego Towarzystwa Sportowego „Leonard”. MTS „Leonard zorganizuje turniej piłkarski „Memoriał im. Mirosława Cedry Mirzec 2022”, „Turniej skrzatów o puchar Wójta Gminy Mirzec” oraz „Puchar Gór Świętokrzyskich w Minipiłce siatkowej pod patronatem Wójta Gminy Mirzec. Organizacja każdej ze sportowych imprez została dofinansowana kwotą 2 000 złotych.

Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Mirzeckiej zajmie się organizacją Festiwalu Kultury Ludowej w gminie Mirzec. Umowę na dofinasowanie w wysokości 6 000 złotych podpisała w imieniu stowarzyszenia Danuta Pońska, wiceprezes Zarządu stowarzyszenia.

Dofinansowanie w wysokości 4 000 złotych otrzyma Stowarzyszenie Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim na wsparcie organizacji pomocy żywnościowej dla mieszańców gminy Mirzec znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Umowę w imieniu stowarzyszenia podpisała prezes Maria Adamczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie