INFORMATOR SAMORZĄDOWY GMINY PAWŁÓW

reklama
Symboliczną łopatę w Pawłowie wbili Henryk Więcław, Marek Wojtas oraz Adam Jarubas

Budowa hali sportowej w Pawłowie rozpoczęta

W listopadzie ruszyła budowa przyszkolnej hali sportowej w Pawłowie. Będzie to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w naszej gminie. Rekordowe są również koszy, bowiem inwestycja pochłonie ponad 8,4 mln zł, z czego co najmniej 3,5 mln złotych pochodzić będzie ze źródeł pozabudżetowych gminy Pawłów. Jest to więc największy, jednorazowy projekt inwestycyjny w historii naszej gminy. W dniu 18 listopada w naszej gminie gościł Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego, który wbił symboliczną łopatę, rozpoczynając inwestycję.
W trakcie wizyty Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów zaprezentował szczegółowo marszałkowi Adamowi Jarubasowi dwie, rozpoczynające się, bardzo ważne dla naszej społeczności inwestycje – budowę hali sportowej w Pawłowie oraz budowę zespołu boisk w Szerzawach. Inwestycje, na które dzięki osobistemu zaangażowaniu Pana marszałka udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości łącznie ponad 4 mln złotych.
Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Urzędzie Gminy w Pawłowie. Następnie marszałek oraz wójt w asyście przewodniczącego Rady Gminy – Henryka Więcława oraz Radnego Tomasza Ziewca wbili symboliczną łopatę rozpoczynając budowy. Na placach budów towarzyszyli także dyrektorzy szkół, w Pawłowie Witold Cieśla, a Szerzawach Aurelia Piwko i Grażyna Śmigielska.

PRACE PRZYGOTOWAWCZE
Hala sportowa w Pawłowie to pierwszy element kompleksu sportowego w tej miejscowości. Wizja budowy kompleksu sięga jeszcze roku 2009. Samorząd wówczas zdecydował się na zakup 5 hektarów ziemi zlokalizowanych w centrum Pawłowa, za Urzędem Gminy. Niestety wszystkie działki w planie zagospodarowania przestrzennego widniały jako typowo rolnicze i nie można było tutaj, bez stosownych zmian, przeprowadzić tego typu inwestycji. Przystąpiono więc do prac nad zmianą planu zagospodarowania. Te okazały się bardzo czasochłonne. Dopiero w październiku 2014 roku, podczas sesji Rady Gminy, przedsięwzięcie budowy kompleksu sportowego w Pawłowie wprowadzono do Wieloletniej Prognozy Finansowej, planując na tę inwestycję 20 mln złotych i ustalając jej realizację na lata 2015-2020. Taka decyzja, podjęta jeszcze przez Radę Gminy ubiegłej kadencji, dała nowo wybranemu Wójtowi podstawy do dalszego działania.

NOWA WIZJA
Pierwsza koncepcja kompleksu zakładała umieszczenie wszystkich obiektów na wykupionych gruntach. W 2015 roku opracowana została nowa koncepcja zagospodarowania, która dodatkowo wykorzystuje plac, który zajmuje obecnie boisko sportowe. Powody były dwa – finansowy i praktyczny. Inwestycję chciano rozpocząć od budowy hali sportowej. Okazało się, iż przy próbie pozyskania dofinansowania lepiej punktowane będą inwestycje dotyczące hal przyszkolnych dlatego zdecydowano zaprojektować nową halę w miejscu, które dziś zajmuje boisko sportowe. Taka lokalizacja jest również bardzo praktyczna bowiem z nowej hali korzystać będą mogli bez przeszkód uczniowie Zespołu Szkół w Pawłowie.

HALA W PAWŁOWIE
Na początku roku gmina Pawłów złożyła wniosek o dofinansowanie budowy przyszkolnej hali sportowej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Środki w wysokości 3,5 mln zł zostały przyznane, a gmina Pawłów końcem września ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. W dniu 10 listopada przetarg został rozstrzygnięty. Realizatorem przedsięwzięcia będzie radomska firma DARCO Dariusz Żak. Umowa z wykonawcą podpisana została 15 listopada. Cena ofertowa brutto tego oferenta wynosiła 8 432 861,16 zł.
Inwestycja polega na budowie szkolnej hali sportowej połączonej łącznikiem z istniejącym Zespołem Szkół. Obiekt niepodpiwniczony w części sali sportowej będzie parterowy, zaś w części zaplecza – dwukondygnacyjny. Rzut obiektu jest prostokątem o szerokości 36,30 m i długości 44,70 m; wysokość hali – 11,85 m). Zasadniczą część budynku stanowi sala sportowa o powierzchni ponad 1 156 m2 połączona z widownią oraz z częścią zaplecza sanitarno – higienicznego oraz socjalnego i technicznego. Zaplecze sali sportowej stanowić będą dwa zespoły szatni z przebieralnią i natryskami oraz WC, magazyn sprzętu, pokój trenerów z węzłem sanitarnym oraz pomieszczenie porządkowe, szatnia ogólna odzieży wierzchniej w holu wejściowym, WC ogólne przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wentylatorownia i kotłownia. Nad zapleczem, na antresoli, znajdować się będą trybuny dla widzów z miejscami dla ok. 264 osób. Na piętrze znajdować się będą dwa zespoły sanitarne (damska i męska) dostępne bezpośrednio z dróg komunikacyjnych, widownia, sala ćwiczeń z szatnią i węzłem sanitarnym oraz pomieszczenie do adaptacji. Obiekt będzie wyposażony w instalacje wodno – kanalizacyjne, centralnego ogrzewania oraz wentylacji i instalacji elektrycznej. Przewidziano wejście główne do hali poprzez hol główny z poziomu terenu po schodkach oraz za pomocą pochylni. Zapewnione wyjścia ewakuacyjne z obiektu bezpośrednio z hali sportowej. Hala sportowa dostępna będzie również na poziomie piętra za pomocą łącznika z istniejącego budynku Zespołu Szkół. Wyjście z łącznika usytuowane będzie na drogę komunikacyjną pomiędzy WC ogólnodostępnym a klatką schodową. Wokół budynku wykonane zostanie utwardzenie terenu w postaci kostki betonowej z wydzielonymi miejscami postojowymi.

DALSZE PLANY
Oprócz hali w nowej koncepcji kompleksu sportowo-rekreacyjnego przewidziano: pływalnię z gabinetem rehabilitacji o wymiarach 36×24 metrów, budynek wielofunkcyjny o wymiarach 18×12 metrów z przeznaczeniem na zaplecze sportowe oraz WC ogólnodostępne, altanę grillową o wymiarach 12×12 metrów, boisko do gry w piłkę o nawierzchni syntetycznej 60×35 metrów, boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni naturalnej 100×65 metrów, drogi wewnętrzne i parkingi dla samochodów osobowych i autobusów, plac z siłownią zewnętrzną. Realizacja dalszej części kompleksu uzależniona jest od możliwości pozyskania dofinansowania na kolejne elementy kompleksu.

Flesz: Firmy w dużych tarapatach z powodu epidemii

Wideo

Materiał oryginalny:

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3