Inicjatywa dla Starachowic - pierwsze spotkanie. Wiele...

  Inicjatywa dla Starachowic - pierwsze spotkanie. Wiele zarzutów do prezydenta Marka Materka i...ostra odpowiedź (ZDJĘCIA)

  Kazimierz Cuch

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zbigniew Kroczek podczas spotkania "Inicjatywy dla Starachowic".
  1/13
  przejdź do galerii

  Zbigniew Kroczek podczas spotkania "Inicjatywy dla Starachowic". ©Kazimierz Cuch

  Pierwsze spotkanie Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Starachowic” z mieszkańcami Starachowic odbyło się w środę w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury. Padło wiele zarzutów pod adresem Marka Materka, prezydenta Starachowic. W czwartek, na konferencji prasowej, prezydent miasta skomentował to spotkanie, nazywając kłamstwami większość opinii Zbigniewa Kroczka.
  Na spotkanie dyskusyjne przybyło ponad 20 osób, w tym kilkoro radnych miejskich i jeden radny powiatowy: Piotr Ambroszczyk. Spotkanie ubezpieczało dwóch dzielnicowych ze starachowickiej Komendy Powiatowej Policji. Była grupa mieszkańców Starachowic i okolicy. W prezydium spotkania byli: Zbigniew Kroczek i Dorota Huzarska ze Starachowic oraz Agnieszka Złotorowicz, mieszkająca w Henryku, przysiółku Lubieni.

  O postulatach Stowarzyszenia i o rzekomo złych działaniach prezydenta Starachowic mówił Zbigniew Kroczek, prywatny przedsiębiorca ze Starachowic, pomysłodawca i członek zarządu Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Starachowic”.

  Inwestycyjny Okrągły Stół

  Ponad godzinny, bardzo szczegółowy wywód o poczynaniach władz miasta i powiatu, Zbigniew Kroczek rozpoczął od propozycji powołania Inwestycyjnego Okrągłego Stołu. Miałoby to być gremium liczące 20 osób, spośród władz i urzędników miasta i powiatu oraz czterech przedstawicieli Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Starachowic”.

  Dzień później, na konferencji prasowej, prezydent Marek Materek stanowczo odrzucił tę propozycję. Podkreślił, że w gremium opiniującym inwestycje miasta i powiatu nie może być przedstawicieli firm wykonawczych, które startują w przetargach na realizację tych inwestycji. Byłoby to niezgodne z ustawą o zamówieniach publicznych. Jego zdaniem, ci ludzie powinni zabiegać o wpływ na decyzje inwestycyjne miasta i powiatu, uzyskując mandat radnego, w demokratycznych wyborach.


  Inne opinie i propozycje

  Zbigniew Kroczek, z doświadczeniem właściciela firmy budowlanej, mówił bardzo szczegółowo o –jego zdaniem- niewłaściwym planowaniu, przygotowaniu i realizacji inwestycji miejskich. Skrytykował budowę basenów letnich, przetargi na rewitalizację parku miejskiego i kilku skwerów w Starachowicach, zagospodarowanie Pałacyku, remont targowiska miejskiego i inne. Bardzo oburza go, że miasto podobno nie egzekwuje kar umownych od niesolidnych wykonawców.

  Uzyskał poparcie miejskiego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, wyrażone na spotkaniu ustami Tomasza Andrzejewskiego, przewodniczącego tego klubu w radzie Miejskiej Starachowic.

  Obecny na spotkaniu Eugeniusz Majchrzyk, działacz seniorski, były wiceprezydent miasta, zaprzyjaźniony ze Zbigniewem Kroczkiem, ocenił pozytywnie działania prezydenta Marka Materka w poprzedniej kadencji. Powiedział o nadziejach na dobre efekty współpracy miasta i powiatu w tej kadencji, gdy władza jest praktycznie w jednym ręku, jednego ugrupowania. Apelował do radnych o aktywną działalność w obydwu radach.

  Odnosząc się w czwartek do zarzutów Zbigniewa Kroczka, prezydent Marek Materek na wstępie nazwał je kłamstwami. Bardzo krytycznie i dość szczegółowo odniósł się do oceny pięciu tematów, które padły na spotkaniu w Spółdzielczym Domu Kultury.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ: Wypadek w Wiośnie na krajowej trasie 74. Trzy osoby nie żyją

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się