Irlandia Północna z Włoszczowy odpadła z turnieju MiniEuro 2016

KAR
Tomasz Lichosik (przy piłce) strzelił gola dla Irlandii Północnej.
Tomasz Lichosik (przy piłce) strzelił gola dla Irlandii Północnej. Kamil Markiewicz
W poniedziałek, 30 maja w Daleszycach, gimnazjaliści z włoszczowskiej „jedynki”, czyli turniejowej Irlandii Północnej, rozegrali mecz ćwierćfinałowy turnieju MiniEuro 2016.

Nasza drużyna o awans do półfinału walczyła z Hiszpanią z Łagowa. Do przerwy Irlandia Północna przegrywała 0:1. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Tomasz Lichosik. Po strzeleniu gola nasz zespół zaczął przeważać na boisku. Nie potrafił jednak udokumentować tego zdobyciem bramki. Po regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis 1:1, podobnie, jak po dogrywce. Spotkanie musiało zostać rozstrzygnięte w rzutach karnych. W tych lepszą drużyną okazała się być Hiszpania, która zwyciężyła 5:4. - W drugiej połowie zaczęliśmy dominować na boisku. Mieliśmy więcej podbramkowych sytuacji, z których udało nam się wykorzystać tylko jedną, dającą wyrównanie. Rzuty karne to loteria. Niestety lepsi okazali się w nich nasi przeciwnicy - skomentował Daniel Kraus, bramkarz Irlandii Północnej.

Zespół z Włoszczowy dotarł najdalej w turnieju MiniEuro 2016. Wcześniej z rozgrywek odpadli Niemcy z Krasocina, Polska z Bukowej oraz Ukraina z włoszczowskiej „dwójki”.