sportowy24
  Islandczyk Olafsson zawodnikiem Vive Targi. W Kielcach był...

  Islandczyk Olafsson zawodnikiem Vive Targi. W Kielcach był już dwa razy

  Paweł KOTWICA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Islandczyk Thorir Olafsson zagra w Vive Targi Kielce.

  Islandczyk Thorir Olafsson zagra w Vive Targi Kielce. ©www.tus-n-luebbecke.de

  Thorir Olafsson - 31-letni prawoskrzydłowy reprezentacji Islandii i niemieckiego TuS-N Luebbecke podpisze dwuletni kontrakt z Vive Targi Kielce. To 15. strzelec Bundesligi w zakończonym sezonie.
  Islandczyk Thorir Olafsson zagra w Vive Targi Kielce.

  Islandczyk Thorir Olafsson zagra w Vive Targi Kielce. ©www.tus-n-luebbecke.de

  - Doszliśmy do porozumienia z zawodnikiem i jego menadżerem. Kontrakt zostanie podpisany w przyszłym tygodniu - powiedział nam prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas.

  GRAŁ W KIELCACH JUŻ DWA RAZY

  Olafsson grał w TuS-N Luebbecke od 2005 roku, trafił tam z islandzkiego Haukaru Hafnafjoerdur. Z niemieckim zespołem był w Kielcach na turnieju Kielce Cup w 2009, w zespole tym grał wtedy również obecny zawodnik Vive Targi Kielce, Michał Jurecki.
  W meczu Vive Targi Kielce - TuS-N Luebbecke Olafsson zdobył dwie bramki. Ale pierwszy raz Olafsson był w Kielcach w październiku 2001 roku, gdy ówczesny Kolporter Lider Market grał w Pucharze EHF z Haukarem. W hali przy ulicy Krakowskiej padł remis 29:29, a na Islandii wygrali gospodarze 33:27. Niespełna 22-letni wówczas skrzydłowy w obu meczach rzucił kielczanom po dwie bramki.

  Islandczyk urodził się 28 listopada 1979 roku, ma 189 centymetrów wzrostu, zagrał 53 mecze w reprezentacji Islandii, zdobywając 112 bramek. Grał między innymi na ostatnich mistrzostwach świata w Szwecji. Zagrał w nich w 9 meczach (łącznie prawie 4 i pół godziny na boisku), zdobywając 24 bramki z 32 rzutów. Wykorzystał 5 z 6 wykonywanych karnych.

  15. STRZELEC BUNDESLIGI

  W zakończonym w sobotę sezonie Bundesligi Olafsson zajął 15. miejsce w klasyfikacji strzelców (TuS-N Luebbecke uplasowało się na 12. miejscu). W 33 meczach, w których zagrał, zdobył 152 bramki (46 z karnych), co daje mu średnią 4,6 gola na mecz. Był najlepszym strzelcem swojego zespołu.

  W zespole z Luebbecke grał między innymi z dwoma Polakami, Arturem Siódmiakiem i pochodzącym z Kielc Tomaszem Tłuczyńskim. W sezonie 2009/2010 Olafsson zdobył 107 bramek w 27 meczach (średnia 4,0), a rozgrywkach 2008/2009, kiedy TuS-N grał w 2. Bundeslidze, 120 bramek w 28 meczach.  Akcje Thorira Olafssona: 1'22", 2'07"


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (26)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (26) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia