IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Pińczowie. Jury...

  IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Pińczowie. Jury miało bardzo trudne zadanie, uczestniczy zaskoczyli komisję [ZDJĘCIA]

  ach

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Natalia Warda zdobyła tytuł Mistrza Pięknego Czytania 2019. Gratulujemy!
  1/30
  przejdź do galerii

  Natalia Warda zdobyła tytuł Mistrza Pięknego Czytania 2019. Gratulujemy! ©archiwum "Kołłątaj"

  Jak co roku w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania wzięli udział uczniowie szkół z powiatu pińczowskiego. Z roku na rok poziom prezentacji rośnie. W marcowej edycji jury miało bardzo trudne zadanie, o zwycięstwie decydowały dosłownie pojedyncze punkty, była nawet dogrywka! Ostatecznie tytuł Mistrza Pięknego Czytania 2019 otrzymała Natalia Warda.
  6 marca odbył się IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Liceum Ogólnokształcącym imienia Hugona Kołłątaja w Pińczowie. Wzięło w nim udział 24 uczestników. Konkurs przeprowadzany był w dwóch kategoriach: dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

  Wśród szkół, które zgłosiły swój udział znalazły się: Samorządowa Szkoła Podstawowa w Michałowie, Szkoła Podstawowa numer 2 w Pińczowie, Zespół Placówek Oświatowych w Gackach, Szkoła Podstawowa w Młodzawach Dużych, Zespół Szkół numer 1 w Pińczowie, Szkoła Podstawowa w Brześciu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu oraz Szkoła Podstawowa w Działoszycach.

  Wszystkich przybyłych gorąco i serdecznie powitała dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Hugona Kołłątaja w Pińczowie – Anna Golik. Wyraziła podziw i uznanie dla młodych ludzi, którzy w XXI wieku wciąż wyżej cenią książki niż telefony komórkowe.
  W tym roku najpopularniejszymi tekstami, wybieranymi przez uczniów były utwory, którymi autorami są Antoine de Saint-Exupéry oraz Éric-Emmanuel Schmitt.

  Była dogrywka
  Jury miało bardzo trudne zadanie. Poziom konkursu był niezwykle wysoki i wyrównany. O kolejności miejsc decydowały dosłownie pojedyncze punkty, o trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zadecydowała przepisowa dogrywka, gdyż reprezentantka liceum zdobyła taką samą liczbę punktów, jak przedstawiciel zespołu szkół rolniczych w Chrobrzu. W skład jury weszli wszyscy opiekunowie uczniów, którzy przyjechali na konkurs. W związku z tym ocena poszczególnych prezentacji była obiektywna, bowiem każdy z nauczycieli zachowywał prawo głosu dla wszystkich występujących poza oceną swojego podopiecznego.

  Zwycięzcami konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych i podstawowych zostali:
  • Natalia Warda, która otrzymała tytuł Mistrza Pięknego Czytania z Zespół Szkół numer 1 w Pińczowie,
  • drugie miejsce zajęła Amelia Miśtal z tej samej szkoły,
  • trzecie miejsce wywalczyła Maja Sęk ze Szkoły Podstawowej z Działoszyc.


  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
  • pierwsze miejsce przypadło reprezentantowi Liceum Ogólnokształcącego imienia Hugona Kołłątaja w Pińczowie – Bartoszowi Pyrzowi,
  • Krzysztof Pieczyrak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego uplasował się na miejscu drugim,
  • trzecie miejsce przypadło Annie Leszczyńskiej z Liceum Ogólnokształcącego imienia Hugona Kołłątaja w Pińczowie.


  Nagrody i zaproszenie na "Narodowe Czytanie"
  Laureaci pierwszych miejsc otrzymali, prócz cennych nagród rzeczowych zaproszenie do wzięcia udziału do ogólnopolskiej akcji ,, Narodowego Czytania”, które wręczyła Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki - Jolanta Opoka, która już zgodnie z tradycją pełniła funkcję przewodniczącej jury konkursu. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nie tylko dyplom, ale tez wartościowe nagrody, za które należy gorąco podziękować lokalnym sponsorom. Wśród nich należy wymienić: Alior Bank, Restauracja Tawerna, Pizzeria Piwniczka oraz Przedsiębiorstwu Gomar.

  Organizacja
  Konkurs odbywał się w kawiarnianej scenerii, wśród świec, kandelabrów, zapachu kawy i smaku domowych ciast, które przygotowali uczniowie klasy 1C i 1 D pińczowskiego liceum. Na prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki – Wiesława Michalska oraz Urszula Pietrzykowska.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


  Zobacz także:Flesz. Matematyka do poprawki, czy nie będzie już obowiązkowa na maturze? NIK alarmuje, że poziom fatalny


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce