Jacek Toś został powołany na stanowisko dyrektora oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego w Kielcach. Decyzję taką wydała pełniąca obowiązki prezesa instytucji Anna Dorota Gut. Toś zastąpił na tym miejscu Roberta Szwagierczaka, który pełnił tę funkcję od maja 2015 roku.

 

Jacek Toś ma 50 lat, mieszka we wsi Milczany w gminie Samborzec, gdzie prowadzi gospodarstwo sadownicze. Ma wykształcenie wyższe ekonomiczne, jest żonaty i ma dwoje dzieci. W karierze zawodowej był pracownikiem między innymi Ośrodka Doradztwa Rolniczego, gdzie pełnił funkcje kierownika administracji,  asystentem Posła do Parlamentu Europejskiego Jacka Włosowicza, pełnił obowiązki Wójta Gminy Dwikozy. W ostatnich wyborach samorządowych kandydował do Rady Powiatu Sandomierskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości, radnym jednak nie został. 

 

Robert Szwagierczak został odwołany z funkcji dyrektora oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego w Kielcach. 

 

Pochodzący z Lipowej koło Opatowa Robert Szwagierczak zajmował stanowisko dyrektora kieleckiego oddziału od 11 maja 2015 roku do piątku, 15 stycznia 2016 roku. Od początku swojej kariery zawodowej związany był z Kasą RolniczegoUbezpieczenia Społecznego, w latach 2005-2015 pełnił funkcję kierownika Wydziału Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego.