Jakub Sobura-Durma poprawił rekord województwa, a Paweł Tietierin został trenerem asystentem kadry narodowej seniorów. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Trener Paweł Tietierin i Jakub Sobura - Durma
Trener Paweł Tietierin i Jakub Sobura - Durma Archiwum prywatne
Powody do satysfakcji ma Paweł Tietierin, trener w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym. Jego podopieczny Jakub Sobura-Durma poprawił rekord województwa na 400 metrów, a sam szkoleniowiec został trenerem asystentem kadry narodowej seniorów w biegu na 400 metrów przez płotki.

Nowy rekord województwa w biegu na 400 metrów Jakub Sobura-Durma ustanowił podczas ogólnopolskich halowych zawodów w Toruniu. Zawodnik trenera Pawła Tietierina uzyskał rezultat 48.14 sekundy. Ten wynik dał mu drugie miejsce, zwyciężył z czasem 47,95 sekundy Szymon Dziuba z AZS AWF Warszawa. Obecnie Jakub Sobura-Durma zajmuje 5 miejsce wśród polskich młodzieżowców.

Dobra praca Pawła Tietierina została doceniona przez centralę. Szkoleniowiec KKL Kielce został trenerem asystentem kadry narodowej seniorów na 400 m przez płotki. Będzie razem z Jakubem Soburą-Durma współpracować w grupie między innymi z Kajetanem Duszynskim, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio i jego trenerem Krzysztofem Węglarskim.