Jakub Szałankiewicz zakończył udział w mistrzostwach Europy

/dor/
Jakub Szałankiewicz grał w mistrzostwach Europy w Jurmale
Jakub Szałankiewicz grał w mistrzostwach Europy w Jurmale Polska Press
Jakub Szałankiewicz ze Stakolo Staszów i Maciej Rudol na pierwszej rundzie pucharowej zakończyli udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Impreza ta odbywała się w łotewskiej Jurmale.

Przegrali swoje spotkanie i - podobnie jak Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak - odpadli z turnieju, zajmując ostatecznie miejsca 17-24. W tej fazie mistrzostw Europy Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol zmierzyli się z mocną łotewską para Haralds Regza/Martins Plavins. Nawiązali z nimi wyrównaną walkę, ale ostatecznie przegrali ten pojedynek 0:2 (20:22, 17:21).

Dodajmy, że w zmaganiach grupowych Polacy zajęli drugie miejsce. W ostatnim pojedynku grupowym pewnie pokonali duet z Finlandii Piippo/Nurminen FIN 2:0 (21:16, 23:21). Jakub Szałankiewicz ze Staszowa to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w siatkówce plażowej. Dotychczasowe sukcesy odnosił w duecie z Michałem Kądziołą. Teraz gra z Maciejem Rudolem.