Jakub Wiech z Kielc zdobył studenckiego Nobla!

  Jakub Wiech z Kielc zdobył studenckiego Nobla!

  Paulina Baran

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jakub Wiech z Kielc zdobył studenckiego Nobla!

  ©archiwum prywatne

  Jakub Wiech, absolwent Gimnazjum numer 23 oraz IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach zdobył nagrodę główną w kategorii Dziennikarstwo i Literatura w prestiżowym ogólnopolskim konkursie, Studencki Nobel.
  Jakub Wiech z Kielc zdobył studenckiego Nobla!

  ©archiwum prywatne

  ZOBACZ TAKŻE:
  W szkołach ubywa etatów

  (Źródło:gazetakrakowska.pl)


  W poniedziałek w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłoszono zwycięzców każdej z siedmiu konkursowych kategorii: dziennikarstwo i literatura, IT, fizyka i astronomia, nauki przyrodnicze i energetyka, medycyna i farmacja, nauki społeczno-ekonomiczne, sztuka, działacz.


  Kocha Kielce, ale raczej szybko tu nie wróci

  Laureatem głównej nagrody w kategorii "dziennikarstwo i literatura" został Kielczanin, Jakub Wiech, obecnie student Uniwersytetu Warszawskiego. W tegorocznej edycji konkursu organizatorzy otrzymali łącznie 146 zgłoszeń, dlatego Jakub nie krył swojego zaskoczenia sukcesem.
  – Jestem bardzo szczęśliwy, nie spodziewałem się zwycięstwa. Wiedziałem, że do konkursu przystępuje bardzo wiele osób, startowałem w nim już w dwa lata temu i wtedy nic nie udało mi się uzyskać – mówi Jakub. Wyjaśnia, że konkurs w założeniu ma wyłonić najwybitniejszych studentów w Polsce, pod uwagę brano cały jego dorobek w kategorii dziennikarstwo i literatura, aktywność w różnych redakcjach. Chłopak zdradza, że jego marzeniem jest bycie dziennikarzem ekonomicznym. Obecnie pracuje w serwisie Energrtyka24.com. – Czy kiedykolwiek wróci do Kielc? Naprawdę chciałbym, ale niestety ze względu na „działkę”, którą sobie wybrałem będzie dość trudno, bo większość spółek energetycznych oraz biznes związany z tym sektorem jest lokowany w Warszawie, ewentualnie na Śląsku. W Kielcach niestety takiego zaplecza nie ma - mówił Jakub. Podkreśla jednak, że stara się bywać w swoich rodzinnych stronach jak najczęściej.

  archiwum prywatne


  Szkoła jest dumna

  Z sukcesu Jakuba niezwykle dumna jest Edyta Lato dyrektor Gimnazjum numer 23 oraz IV Liceum w Kielcach.
  – Dobrze pamiętam Jakuba i jestem z niego dumna, tak jak ze wszystkich naszych absolwentów, którzy osiągają tak wielkie sukcesy – mówi Edyta lato. Zdradza, że szkoła często jest odwiedzana przez osoby, które kończyły ją przed laty. – Nasi absolwenci zazwyczaj przyjeżdżają na dni otwartej szkoły oraz przed świętami, przychodzą do swoich wychowawców i opowiadają, co ciekawego się u nich dzieje. Mówią wtedy, że zaglądają na naszą stronę internetową, na facebooka i na bieżąco śledzą, co u nas się dzieje, trzymają kciuki za różne akcje, które organizujemy – mówi Edyta lato.

  Co to za konkurs?

  Konkurs Studencki Nobel organizowany jest od 2009 roku przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych polskich studentów i umożliwienie najzdolniejszym młodym ludziom wykorzystania ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu. Laureaci wybierani są na podstawie kryteriów, wśród których znajdują się miedzy innymi oceny ze studiów, aktywność naukowa, społeczna oraz artystyczna, współpraca z prasą naukową oraz działalność w samorządzie studenckim i organizacjach studenckich. W konkursie udział brać mogą zarówno studenci uczelni publicznych, jak i niepublicznych.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018