Janusz Koza - z sekretarza Urzędu Miasta na sekretarza Starostwa Powiatowego w Kielcach?

MAT
Janusz Koza może zostać nowym sekretarzem Starostwa Powiatowego w Kielcach. Przez wiele był sekretarzem Urzędu Miasta w Kielcach, jednym z najbliższych współpracowników byłego prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego.

Janusz Koza po tym jak wybory na prezydenta Kielc z Bogdanem Wentą przegrał Wojciech Lubawski, ale do połowy stycznia przebywa na urlopie.

Czy zamieni sekretarza w Urzędzie Miasta na Starostwo Powiatowe? Do tej decyzji namawia go wielu działaczy Prawa i Sprawiedliwości licząc na to, że wieloletnie doświadczenie przyda się przy wprowadzaniu zmian w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

Janusz Koza zapytany czy taki scenariusz jest możliwy nie chciał komentować sprawy. - Jestem do połowy stycznia na urlopie - powiedział.

Nowe władze powiatu kieleckiego też na razie nie komentują. Nowy starosta kielecki, Mirosław Gębski powiedział nam tylko: - Na stanowisku sekretarza powiatu kieleckiego pozostała na razie Barbara Piwnik.

Janusz Koza urodził się 4 stycznia 1962 roku. Ukończył w 1990 roku studia na kierunku historia na Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. W latach 1991–1997 poseł na Sejm z ramienia Konfederacji Polski Niepodległej. W latach 1998–2002 był dyrektorem generalnym Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. W 2004 objął stanowisko sekretarza miasta Kielce, które nadal pełni. Od 2006 roku jest radnym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, początkowo był wybierany z list Porozumienia Samorządowego; w 2014 i 2018 z Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy ,że w powiecie kieleckim ostatnie wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 16 na 29 mandatów. To pozwala na samodzielne obsadzenie wszystkich stanowisk. W poprzedniej kadencji w Starostwie Powiatowym w Kielcach dominowało z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe, które miało 19 na 29 radnych. Wyborcy 21 października zdecydowali jednak o całkowitym odsunięciu Ludowców od władzy - zdobyli oni 9 mandatów. Nową Radę Powiatu uzupełnia Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty z 4 mandatami.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

Źródło:vivi24

Wideo

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 02.12.2018 o 23:37, Gość napisał:

Polityka kadrowa w Starostwie Powiatowym uwarunkowana jest przepisami prawa i pozostaje w zakresie zastrzeżonym dla Starosty . Mając na uwadze zapewnienie wzorowej obsługi interesantów Starostwa  jak również w celu sprawnego wypełniania ustawowych zadań przez Powiat, zarządzając zasobami ludzkimi Starosta kieruje się doborem wykształconych, kompetentnych specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie. Polityka zatrudnienia w Starostwie  nie powinna pozostawać w sprzeczności z podejmowanymi przez Starostę  działaniami  mającymi na celu zbudowanie silnego regionu, którego filarem będzie wyspecjalizowana kadra młodych specjalistów. TYLE TEORIA...

 


Do zadań Sekretarza Powiatu należy w szczególności:

Konsultowanie spraw z zakresu spraw osobowych.Wykonywanie innych zadań zleconych przez Starostę.
G
Gość

Polityka kadrowa w Starostwie Powiatowym uwarunkowana jest przepisami prawa i pozostaje w zakresie zastrzeżonym dla Starosty . Mając na uwadze zapewnienie wzorowej obsługi interesantów Starostwa  jak również w celu sprawnego wypełniania ustawowych zadań przez Powiat, zarządzając zasobami ludzkimi Starosta kieruje się doborem wykształconych, kompetentnych specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie. Polityka zatrudnienia w Starostwie  nie powinna pozostawać w sprzeczności z podejmowanymi przez Starostę  działaniami  mającymi na celu zbudowanie silnego regionu, którego filarem będzie wyspecjalizowana kadra młodych specjalistów.

 

TYLE TEORIA...

 

G
Gość

No i jej rękami wyczyszczą PSL, bo zna toto jak nikt a potem szurną ją, po co się brudzić. J. Koza przyjdzie na gotowe.. Tak jak W. Lubawski na wojewodę, na pole oczyszczone przez poprzednika I, Pardykę

G
Gość
Sekretarz Barbara Piwnik
Zapewnia sprawną organizację i funkcjonowanie Starostwa, warunki jego działania i w tym zakresie koordynuje i nadzoruje działalność wszystkich komórek organizacyjnych Starostwa.
 Do zadań Sekretarza Powiatu należy w szczególności:Czuwanie nad tokiem i terminowością wykonywania zadań w Starostwie.Koordynowanie prac związanych z opracowywaniem projektów aktów regulujących struktury i zasady działania Starostwa i jego komórek organizacyjnych.Nadzorowanie toku przygotowywania projektów uchwał Zarządu oraz prac związanych z organizacją posiedzeń Zarządu.Koordynowanie prac dotyczących przygotowywania i wnoszenia pod obrady Rady projektów uchwał i innych materiałów przedstawianych przez Zarząd.Zapewnianie warunków materialno-technicznych dla działalności Starostwa.Konsultowanie spraw z zakresu spraw osobowych.Nadzorowanie procesu informatycznego, zakupów środków trwałych, prowadzonych remontów oraz gospodarki pomieszczeniami wchodzącymi w skład siedziby Starostwa.Wykonywanie innych zadań zleconych przez Starostę.
 

 

G
Gość
W dniu 02.12.2018 o 22:38, Gość napisał:

 - Przejrzałem kilka tysięcy stron, niepoliczalną liczbę witryn internetowych. Z całą stanowczością muszę powiedzieć: doświadczonych urzędników zastępują krewni, koledzy, kolesie - mówi w TOK FM Janusz Paczocha, autor raportu dot. wymiany kadr dokonywanej przez PiS i jego sojuszników.Jak podkreśla gość TOK FM, tego typu zwolnienia przynoszą kolejną falę wymiany na urzędniczych stanowiskach. Bo nowo mianowany kierownik w urzędzie administracji publicznej... sam zaczyna zwalniać. Nowy starosta kielecki, Mirosław Gębski powiedział nam : - Na stanowisku sekretarza powiatu kieleckiego pozostała  Barbara Piwnik.   

 


Nowy starosta kielecki, Mirosław Gębski powiedział nam : - Na stanowisku sekretarza powiatu kieleckiego pozostała  Barbara Piwnik. 
 

G
Gość

- Przejrzałem kilka tysięcy stron, niepoliczalną liczbę witryn internetowych. Z całą stanowczością muszę powiedzieć: doświadczonych urzędników zastępują krewni, koledzy, kolesie - mówi w TOK FM Janusz Paczocha, autor raportu dot. wymiany kadr dokonywanej przez PiS i jego sojuszników.

Jak podkreśla gość TOK FM, tego typu zwolnienia przynoszą kolejną falę wymiany na urzędniczych stanowiskach. Bo nowo mianowany kierownik w urzędzie administracji publicznej... sam zaczyna zwalniać.

 

Nowy starosta kielecki, Mirosław Gębski powiedział nam : - Na stanowisku sekretarza powiatu kieleckiego pozostała  Barbara Piwnik. 
 

 

G
Gość

Aaa, no chyba, że byl błąd w tytule, to przepraszam, ale podtrzymuję, że J. Koza potrafi w starostwie  przeczyścić te tabuny niepotrzebnych, tylko obawa, że niegramotni z ratusza za nim przyjdą.

G
Gość
W dniu 01.12.2018 o 21:40, Gość napisał:

Naucz się czytać ze zrozumieniem, ma być sekretarzem starostwa, jako radny wojewódzki może pełnić taką funkcję, a nawet byłoby to wskazane, bo pozamiata zbiurokratyzowane bez sensu starostwo doszczętnie, tylko bieda, bo Malików z kieleckiego urzędu się tam obsadzi, a niekoniecznie lotny jest....No właśnie, ale sam się tam nie obsadzi.

Jak nie wiesz o co chodzi to nie pisz
O 15 godz zamieścili tytuł że ma zostać radnym starostwa a o 18 zmienili tytuł na poprawny że ma zostać sekretarzem
W starostwie
G
Gość
W dniu 30.11.2018 o 15:16, Gość napisał:

No jak może być radnym sejmiku starostwa jak jest radnym sejmiku wojewódzkiego? Takie bzdury tylko w niemieckich zeitungach

Naucz się czytać ze zrozumieniem, ma być sekretarzem starostwa, jako radny wojewódzki może pełnić taką funkcję, a nawet byłoby to wskazane, bo pozamiata zbiurokratyzowane bez sensu starostwo doszczętnie, tylko bieda, bo Malików z kieleckiego urzędu się tam obsadzi, a niekoniecznie lotny jest....

 

No właśnie, ale sam się tam nie obsadzi.

G
Gość

Naród w wyborach wypowiedział się jasno wszyscy z Pslu że starostwa won!

G
Gosc
W dniu 30.11.2018 o 23:04, Gość napisał:

Oj przyczynił i to bardzo - miał przeciwko sobie nawet własnych pracowników. I to więcej niż się spodziewał. To najlepsze świadectwo porażki jako sekretarza.Pozwalał na "gnicie" Urzędu, przymykał oko na ekscesy znajomych królika, zwykłych pracowników omijał szerokim łukiem, etc. etc. Generalnie nielubiany - pytanie czy szanowany czy tylko budzący strach?

w punkt
G
Gość
W dniu 30.11.2018 o 20:38, Gość napisał:

Dokładnie , na polityce zna się pewnie , ale na zarządzaniu zupełnie. ISO to fikcja , choć założenia piękne . Żadnych wniosków z błędów , krytyka niemile widziana. Niewatpliwie przyczynił się do porażki WL w wyborach choć sam tego raczej nie dostrzega .

Oj przyczynił i to bardzo - miał przeciwko sobie nawet własnych pracowników. I to więcej niż się spodziewał. To najlepsze świadectwo porażki jako sekretarza.

Pozwalał na "gnicie" Urzędu, przymykał oko na ekscesy znajomych królika, zwykłych pracowników omijał szerokim łukiem, etc. etc. Generalnie nielubiany - pytanie czy szanowany czy tylko budzący strach?

G
Gość

Nowy starosta kielecki, Mirosław Gębski powiedział nam tylko: - Na stanowisku sekretarza powiatu kieleckiego pozostała na razie Barbara Piwnik. 
 

L
Lokis

Jasiu - bolszewika goń, goń, goń...  : )

Pamiętasz jeszcze prof. Witka z "geologa" ?

Pozdro od starego kumpla z tamtej szkoły.

 

G
Gość
W dniu 30.11.2018 o 20:11, Gość napisał:

Żegnamy z radością i współczujemy nowym podwładnym

Dokładnie , na polityce zna się pewnie , ale na zarządzaniu zupełnie. ISO to fikcja , choć założenia piękne . Żadnych wniosków z błędów , krytyka niemile widziana. Niewatpliwie przyczynił się do porażki WL w wyborach choć sam tego raczej nie dostrzega .
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3