Andrzej Skibiński
Niezgoda raz! Przybyłko dwa! Gole Polaków w amerykańskiej MLS
Niezgoda raz! Przybyłko dwa! Gole Polaków w amerykańskiej MLS FR121174 AP/Associated Press/East News
Jarosław Niezgoda strzelił jednego gola dla Portland Timbers, a grający w Philadelphia Union Kacper Przybyłko dwa oraz zaliczył asystę. Zobacz wideo z dobrej gry Polaków w amerykańskiej MLS.

W minionym tygodniu Kacper Przybyłko pokazał się z jak najlepszej strony. Gdyby nie obostrzenia ze względu na pandemię koronawirusa, można byłoby się zastanawiać, czy to nie on - kosztem Adama Buksy - powinien przylecieć na zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami w Lidze Narodów (z Holandią w piątek oraz Bośnią i Hercegowiną w przyszły poniedziałek). 27-letni napastnik Philadelphia Union już w środku tygodnia strzelił jedynego gola w starciu z New York Red Bulls. Z kolei w niedzielę, w rywalizacji z DC United w ramach piątej kolejki, zdobył dwie bramki i miał asystę. Przybyłko (grał do 64. minuty) z kolegami wygrali 4:1.

OBEJRZYJ SKRÓT MECZU Z UDZIAŁEM KACPRA PRZYBYŁKI:

W niedzielę pierwszego gola w sezonie dla Portland Timbers strzelił Jarosław Niezgoda. Były napastnik Legii Warszawa grał do 67. minuty całkiem szalonego meczu. Kiedy schodził z boiska, jego zespół remisował z Real Salt Lake 2:2. Później Timbers znów wyszli na prowadzenie. Do 90 minuty prowadzili 4:2, jednak w doliczonym czasie goście ponownie doprowadzili do remisu!

OBEJRZYJ SKRÓT MECZU Z UDZIAŁEM JAROSŁAWA NIEZGODY:

Szczęśliwy mecz zaliczył też Przemysław Tytoń. 33-letni bramkarz FC Cincinnati zachował czyste konto w rywalizacji z Columbus Crew (0:0).

OBEJRZYJ SKRÓT MECZU Z UDZIAŁEM PRZEMYSŁAWA TYTONIA:

Ponadto w piątej kolejce MLS wystąpili Adam Buksa i Przemysław Frankowski. Napastnik New England Revolution grał do 73. minuty w meczu z New York Red Bull (1:1), a skrzydłowy Chicago Fire opuścił boisko w 83. minucie spotkania z New York City (1:3). Obaj piłkarzy zostali powołani przez Jerzego Brzęczka na najbliższe mecze Ligi Narodów, ale kluby skorzystały ze zmian regulaminu w obliczu pandemii koronawirusa i nie pozwoliły na ich przylot do Polski.

W Konferencji Wschodniej najwyżej z zespołów Polaków jest Philadelphia Union Przybyłki - na trzecim miejscu. Natomiast na zachodzie Timbers z Niezgodą w składzie zajmują czwartą pozycję.