Jazzowy koncert w wykonaniu zespołu SKICKI-SKIUK w...

  Jazzowy koncert w wykonaniu zespołu SKICKI-SKIUK w Lapidarium pod Ratuszem w Sandomierzu.

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na jazzowy koncert w wykonaniu zespołu SKICKI-SKIUK. Koncert odbędzie się 27 stycznia o godzinie 19 w Lapidarium pod Ratuszem.
  Jazzowy koncert w wykonaniu zespołu SKICKI-SKIUK w Lapidarium pod Ratuszem w Sandomierzu.

  ©plakat

  Bilety w cenie 20 złotych do nabycia od 4 stycznia w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, 27-600 Sandomierz.

  Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności.

  Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  SKICKI-SKIUK to nie projekt jazzowy, to zespół. Nie lubią porównań z innymi muzykami, chyba że do wyimaginowanego wyniku współpracy Wayne’a Shortera z AC/DC. Sami postrzegają się jako Power Rangers, bo spotykając się razem transformują się w niepowstrzymywalnego jazzowego Megazorda… Mają nie tylko talent i umiejętności, które pozwoliły im na zdobycie uznania i nagród na festiwalach i konkursach, ale też niespotykaną, totalnie zespołową energię, którą generują na scenie.
  Energię, która zdecydowanie ich wyróżnia, za którą kocha ich publiczność. Prawdopodobnie to dlatego po zdobyciu Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą Leszek Możdżer zaprosił właśnie ich do nagrania debiutanckiego albumu CHRARUMIMIA (wydanego w czerwcu 2018r.) łączącego elementy jazzu, bluesa i rocka.

  Podczas swojego istnienia zdobyli kilka nagród - Grand Prix School&Jazz Festival, II miejsce na Blue Note Poznan Competition, III miejsce na Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest, ale po zdobyciu nobilitującego Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą postanowili zakończyć etap zgłaszania się na konkursy, skoncentrować się na nagraniu płyty i zacząć koncertować. Grali w bardzo różnych miejscach: od jazzowych klubów do filharmonii, ale najciekawszym jak dotąd wyzwaniem był występ w ramach Nocy Jazzu zorganizowanej przez Jazz Forum na jednym z największych wydarzeń muzycznych w Europe - Woodstock Festival 2017. Reakcja liczonej w tysiącach woodstockowej publiczność potwierdziła, że jazz w wydaniu SKICKI-SKIUK jest nie tylko muzyką dla koneserów gatunku. Teraz, po wydaniu debiutanckiego albumu, gotowi są na nowe wyzwania.

  Skład zespołu:

  Darek RubinowSKI – saksofon
  Jakub MizeraCKI – gitara
  Jakub MiarczyńSKI – perkusja
  Roman ChraniUK – kontrabas


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo