Jeden gol Stojkovicia z Rumunami

/PK/
Rastko Stojković z Vive Targi Kielce zdobył jednego gola w drugim ze sparingów reprezentacji piłkarzy ręcznych Serbii i Rumunii. W Nowym Sadzie Serbowie, nasi grupowi rywale na rozpoczynających się 15 stycznia w ich kraju mistrzostwach Europy, przegrali 24:25.

Serbia - Rumunia 24:25 (11:12)

Serbia: Marjanac (6), Stanić (9) - Rašić, Šešum 5, Vujin 3 (1), Nikčević 4 (1), Čutura 6, Toskić, Marković, Milić, Prodanović, Stojković 1, Rnić, Vučković, Mitrović, Beljanski 2, Kostadinović 3.

Stojković rozpoczął mecz w pierwszej siódemce i grał przez 30 minut. Oddał jeden rzut, który był skuteczny (ostatnia bramka Serbów w pierwszej połowie), a potem zmienił go na kole potężny (200 cm wzrostu, 105 kg wagi) Bojan Beljanski, grający w szwajcarskim Kriens, który zdobył dwie bramki z trzech rzutów i dobrze zagrał w obronie. Trzecim kołowym, który zagrał w drużynie "Orłów" w tym meczu, był Alem Toskić z Celje Pivovarna Lasko (0/2).

Na porażce gospodarzy zaważyła przede wszystkim słaba dyspozycja "bombardiera" z MKB Veszprem, Marko Vujina, który oddał 13 rzutów, zdobywając tylko trzy bramki.

Dzień wcześniej obie drużyny zagrały nieoficjalny, nieprotokołowany sparing, w którym padł remis 31:31.