Jeden punkt siatkarek KSZO Ostrowiec w Bielsku Białej

Mirosław Rolak
Siatkarki KSZO Ostrowiec przegrały z BKS Profi Credit Bielsko Biała.

BKS Profi Credit Bielsko Biała - KSZO Ostrowiec 3:2 (24:26, 25:13, 22:25, 25:20, 15:8).

BKS: Konieczna, Jagieło, Mucha, Grant, Pleśnierowicz, Sobolska, Lemańczyk (libero) oraz Nowicka, Różańska i Świrad

KSZO Stróiwąs, Miros, Skrzypkowska, Soter, Łyszkiewicz, Rabka, Markiewicz (libero) oraz Wojtowicz, Biedziak, Pawlikowskaja (libero).

MVP: Aleksandra Jagieło

Sędziowali: Damian Lic, Grzegorz Janusz.

Przebieg: I set: 2:5, 6:6, 8:8, 14:14, 15:18, 23:23, 24:26; II set:3:0, 6:1, 11:2, 17:7, 24:12, 25:13; III set: 3:3, 6:4, 10:10, 15:12, 18:15, 19:19, 20:21, 22:25, IV set:4:4, 6:4, 8:6, 9:8, 13:10, 17:12, 19:15, 23:19, 25:20; V set:3:3, 4:6, 8:6, 10:6, 13:8, 15:8.
Pierwszy set meczu w Bielsku Białej był niezwykle wyrównany a kilka razy na tablicy wyników był remis. Potem trzypunktową przewagę uzyskały siatkarki KSZO, ale gospodynie znowu doprowadziły do remisu. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, a po udanym ataku lepsze okazały się ostrowczanki.

Drugi set to zdecydowana dominacja gospodyń, które wprost znokautowały nasz zespół. Przy stanie 24:10 były już piłki setowe dla gospodyń, ale dzięki dobrej grze Natalii Skrzypkowskiej KSZO zdobył trzy oczka z rzędu. W trzecim secie ostrowiecki zespół zagrał zdecydowanie lepiej i choć gospodynie kilka razy wychodziły na prowadzenie (było już 18:14), to ostatecznie ostrowiecki zespół zdołał rozstrzygnąć partie na swoja korzyść. Czwarty set od początku przebiegał pod dyktando BKS, a w ostatniej partii, mimo że KSZO prowadził 6:4, górą były gospodynie.