Jest projekt lotniska w Obicach

  Jest projekt lotniska w Obicach

  /JaS/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jest projekt lotniska w Obicach
  Jest już gotowy szczegółowy projekt budowlany lotniska w podkieleckich Obicach. Chodzi o pierwszy etap inwestycji, czyli wyrównanie terenu. Prace mają ruszyć wiosną przyszłego roku.
  Jest projekt lotniska w Obicach
  Jak informuje Mieczysław Pastuszko, dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych w kieleckim ratuszu, miasto ma już kolejny komplet dokumentów, które bardzo przybliżają powstanie lotniska w Obicach.

  - Od konsorcjum firm "APA Kuryłowicz" i "Polconsult" odebraliśmy szczegółową koncepcję architektoniczno - budowlaną lotniska w Obicach oraz projekt budowlany pierwszego etapu inwestycji, czyli makroniwelacji (wyrównania terenu - przyp.
  red.) - informuje dyrektor Mieczysław Pastuszko. - Dokumenty, które uzyskaliśmy będą załącznikami do wniosku, który zostanie skierowany do wojewody w sprawie wydania zgody na realizację inwestycji. Za nami kolejny ważny etap - dodaje dyrektor.

  Przypomnijmy, że w tym miesiącu Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał zgodę na założenie Regionalnego Portu Lotniczego Kielce - Obice. Zgodnie z harmonogramem pierwszy samolot na wylądować w 2015 roku. Miasto prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy mogliby wybudować lotnisko. Wśród nich są także Chińczycy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018