Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jeż Edek, Chicholudki i superzabawa! - "Pierwszaki 2016/2017" w Kazimierzy Wielkiej

Adam Ligiecki
"Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły" - 14. edycja akcji "Echa Dnia" dotarła w poniedziałek do Kazimierzy Wielkiej. W sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury bawili się pierwszoklasiści z całego powiatu kazimierskiego, atrakcji było co niemiara!

Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły" - 14. edycja akcji "Echa Dnia" dotarła w poniedziałek do Kazimierzy Wielkiej. W sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury bawili się pierwszoklasiści z całego powiatu kazimierskiego, atrakcji było co niemiara!

Prowadzący imprezę - Wielki Pierwszak, czyli Wojtek Stachurski, wraz ze swoją drużyną zaprosili nas do magicznego Domku Chicholudków. Czyli skrzatów śmiechu, które są odpowiedzialne za radość w całym wszechświecie. Było więc głośno, było radośnie, była zabawa!

Na scenie rej wodził ogromny Jeż Edek - maskotka "Echa Dnia" z dłuuuugimi i ostrymi kolcami na grzbiecie. Śpiewał, tańczył, psocił, harcował - a pierwszaki na widowni tarzały się ze śmiechu. Świetnie bawili się także goście honorowi poniedziałkowego show: burmistrz Adam Bodzioch, wiceburmistrz Łukasz Maderak i Czesław Kowalski, dyrektor Kazimierskego Ośrodka Kultury.
- Rączki klaszczą! Cały czas! Rączki w górę! - komenderował z estrady pan Wojtek. Dzieciakom dwa razy nie trzeba było tego powtarzać - szalały na całego. Bawiły się z nami pierwszaki z Kazimierzy Wielkiej, ale także z Cudzynowic, Kamieńczyc, Wielgusa, Bejsc, Czarnocina, Sokoliny, Skalbmierza, Topoli.

Był czas zabawę, był też czas na edukację. Eksperci z superdrużyny pana Wojtka rozmawiali z maluchami na różne tematy, dotyczące zdrowego odżywiania i bezpieczeństwa. Interesujące prelekcje przygotowali: pan doktor Piotr z Kielc, rzecznik prasowy kazimierskiej policji Monika Cichy, kazimierscy strażacy oraz ekspert z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Maluchy mogły sprawdzić swoją wiedzę podczas "wielkiej klasówki" na scenie. Odpowiadały na pytania ekspertów znakomicie - i wszystkie zdały egzamin na szóstkę! Nagrody wręczały wielkie maskotki: Czarownica i Dinuś z JuraParku w Bałtowie. A na koniec, wszyscy zostali obdarowani... słodkościami. Kilka koszy pysznych cukierków czekoladowych dla pierwszaków ufundował burmistrz Adam Bodzioch.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie