Jubileuszowa Wielka Orkiestra w Tuczępach - z rekordem! Grał...

  Jubileuszowa Wielka Orkiestra w Tuczępach - z rekordem! Grał z nami Staś Patrzałek!

  Adam Ligiecki

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W 26. Finale Wielkiej Orkiestry w Tuczępach zagrał - na rękach taty - Staś Patrzałek. Teraz maluch sam pomaga chorym dzieciom.
  1/11
  przejdź do galerii

  W 26. Finale Wielkiej Orkiestry w Tuczępach zagrał - na rękach taty - Staś Patrzałek. Teraz maluch sam pomaga chorym dzieciom. ©Anna Stępień

  Już po raz dziesiąty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Tuczępach. Jubileusz uczciliśmy... nowym rekordem: 14 tysięcy 700 złotych i 99 groszy. Gościem honorowym "koncertu z serduszkiem" był mały Staś Patrzałek. Bohater ostatniego roku, któremu w trudnych chwilach choroby pomagało całe Świętokrzyskie - teraz sam pomaga chorym dzieciom.
  26. Finał Wielkiej Orkiestry przygotowało, jak zawsze, Towarzystwo Przyjaciół Gminy Tuczępy - w koalicji z Gimnazjum imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jarosławicach i Centrum Kultury w Tuczępach. Dziewiątka wolontariuszy, wraz z opiekunami, kwestowała przez wszystkimi kościołami parafialnymi na terenie gminy. Efekt - znakomity: dzięki hojności mieszkańców do puszek trafiło prawie 5 tysięcy złotych.

  Główna orkiestrowa impreza odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Tuczępach. W programie: występy artystyczne, licytacja, kiermasze - gadżetów Wielkiej Orkiestry, pysznych ciast, a także rozmaitych przedmiotów przekazanych przez dzieci, młodzież szkolną, osoby prywatne.

  Gościem honorowym "koncertu z serduszkiem" był mały Staś Patrzałek. Bohater ostatniego roku, któremu w trudnych chwilach choroby pomagało całe Świętokrzyskie - i nie tylko - teraz sam pomaga chorym dzieciom. Staś pojawił się na Wielkiej Orkiestrze w Tuczępach razem z tatą i bawił się znakomicie.

  W części artystycznej pięknym śpiewem urzekli publiczność soliści z Centrum Kultury, popisowo grał akordeonista. Na ludowo - zespół śpiewaczy działający przy Stowarzyszeniu "Niziny Górą". Swoje umiejętności taneczne przedstawiła grupa Polish Hard Dance Team, zaś Katarzyna Sobiegraj zachwyciła niezwykłym pokazem z lalkami.

  Bardzo... smakowicie wypadł kiermasz kulinarny. Panie z kół gospodyń w Tuczępach, Wierzbicy i Nizinach serwowały wyborne pierogi, bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem, ciasta. Do orkiestrowego skarbca trafiło z tego tytułu ponad 700 złotych.

  Jak co roku, najwięcej emocji przyniosła licytacja, prowadzona przez superduet: Artur Kański - Marcin Opozda. "Pod młotek" trafiło mnóstwo atrakcyjnych fantów. Począwszy od tortu, który za 600 złotych kupiła grupa radnych, by kilka chwil później... podzielić się nim z publicznością. Licytowane były też, między innymi: szklane wazony, biżuteria, książki, obrazy, kalendarze, autografy Kamila Stocha, karnety. Nawet... bawarskie kapelusze, tapczan, skrzynka jabłek i soki oraz piękna buda dla psa.

  Po podliczeniu wszystkich aktywów okazało się, że mamy nowy rekord: 14 tysięcy 700 złotych i 99 groszy! Pieniądze zostały przekazane do buskiego sztabu Wielkiej Orkiestry, gdyż w jej barwach grały w tym roku Tuczępy. A łączna kwota dziesięciu orkiestrowych edycji, to - 97 tysięcy 102 złote i 90 groszy.



  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny



  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

  QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się!

  Najlepsza jedenastka jesieni w piłkarskiej ekstraklasie. A w niej dwóch piłkarzy Korony

  Piękne piłkarki na pięknych zdjęciach. Wyjątkowa sesja Korony Handball Kielce

  QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

  Mężczyźni noszący to imię są najwierniejsi [LISTA]





  ZOBACZ TAKŻE:
  Światełka do nieba WOŚP w Kielcach


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  Solec-Zdrój z lotu ptaka. Wrażenie robi nie tylko park [WIDEO]

  Tak z lotu ptaka wygląda Busko-Zdrój

  Powiat buski z perspektywy lotu ptaka wygląda pięknie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć z powiatu buskiego

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce