Jubileuszowe Targi Rękodzieła w Starachowicach 8 i 9 grudnia

  Jubileuszowe Targi Rękodzieła w Starachowicach 8 i 9 grudnia

  /CuK/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Już XV Targi Rękodzieła są organizowane w sobotę i niedzielę, 8 i 9 grudnia, w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego w Starachowicach. W obydwa dni będą trwały od 11 do 17. Wstęp wolny!
  Plakat tegorocznych Targów Rękodzieła w Starachowicach

  Plakat tegorocznych Targów Rękodzieła w Starachowicach ©Kazimierz Cuch

  Będzie na nich, co najmniej 16 stoisk z ciekawymi wyrobami, związanymi z Bożym Narodzeniem. Rok temu było 30 wystawców. Targi organizowane są bezpłatnie, jako społeczne działanie pracowników Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie i Kałkowie, który zatrudnia osoby niepełnosprawne.

  Podczas targów można będzie nabyć stroiki świąteczne, obrazy, rzeźby, robótki szydełkowe, malowane szkło, kwiaty z krepiny, miód i wyroby z kitu pszczelego, paatchwork, kartki świąteczne, witraże, biżuterię. Będą też prowadzone warsztaty z samodzielnego wykonywania ciekawych ozdób świątecznych.
  Wszystkie prezentowane przedmioty będzie można kupić, wcześniej się targując. Targi Rękodzieła mają za cel wydobyć z zapomnienia sztuki rękodzielnictwa w powiecie starachowickim i okolicy oraz ich twórców.

  Organizatorzy to Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Kałkowie i Stowarzyszenie Przyjacielska Dłoń, działające przy tej placówce. Patronat medialny nad targami sprawuje między innymi Echo Dnia.

  Równolegle, w tych samych dniach, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Kałkowie, głównym organizator targów, będzie prowadził stoiska ze swoimi wyrobami także w innych punktach Starachowic.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo