Jubileuszowy start Wojciecha Paska w maratonie Przez Piekło do Nieba

dor
Wojciech Pasek z Końskich zaliczył 300. maraton w karierze.
Wojciech Pasek z Końskich zaliczył 300. maraton w karierze. archiwum
Dobrą frekwencję miała dwunasta edycja Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba”, która odbyła się w Sielpi. Były to jednocześnie mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w biegu maratońskim.

Sportowy raport, niedziela 21 maja

Maraton ukończyły 94 osoby. Wyniki mistrzostw województwa: mężczyźni: 1. Piotr Chmiel (STS Skarżysko-Kamienna) - 3.03,31, 2. Jacek Długosz (Starachowice) - 3.10,58, 3. Maciej Czekaj (Kielce) - 3.19,04, 4. Cezary Śliwka (Kielce) - 3.25,15, 5. Tomasz Lis (PSP Końskie) - 3.26,44, 6. Krzysztof Komar (BBL Ostrowiec) - 3.33,41.

Kobiety: 1. Izabela Komar (BBL Ostrowiec) - 4.04,41, 2. Klaudia Szmigiel (BBL Strawczyn) - 4.11,14, 3. Ewa Gumula (Kamrat Team) - 4.44,05, 4. Izabela Walkiewicz (Kielce) - 5.49,46, 5. Ewa Dybaś (KB Pasat Końskie) - 6.01.44, 6. Ada Dębowska (KB Pasat Końskie) - 6.46,00.

Drużynowo triumfował Klub Biegacza Pasat Końskie, drugie miejsce zajął Klub Górski Kielce, a trzecie BBL Ostrowiec. Dodajmy, że na tej imprezie jubileusz obchodził Wojciech Pasek, organizator biegu. To był jego w sumie 300. start w maratonach i ultramaratonach. Trasę maratonu pokonał w czasie 6:16,46.

- Dochodzę do siebie po tym starcie. Ciężko jest pogodzić start i organizację tego typu imprezy, ale po raz kolejny udało się. Cieszę się, że frekwencja dopisała - powiedział Wojciech Pasek.

Organizatorem biegu był konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. W czasie tej imprezy blisko sto osób pokonało też trasę półmaratonu.