Judoka z Daleszyc jedzie na mistrzostwa świata !

Dorota KUŁAGA [email protected]
Damian Stępień (z prawej) był rewelacją XV Warsaw Judo Open. "Złoto” w pięknym stylu zdobył też Mateusz Garbacz (z lewej). Archiwum prywatne
Damian Stępień z Daleszyc nie dał szans rywalom na Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów i zakwalifikował się na Drużynowe Mistrzostwa Świata! "Złoto" zdobył też Mateusz Garbacz

Damian Stępień

Urodził się 12 kwietnia 1994 roku w Kielcach. Mieszka w Daleszycach. Od siedmiu lat trenuje judo w Żaku Kielce. Skończył szkołę podstawową i gimnazjum w Daleszycach. Największe sukcesy - srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów wywalczony w Jastrzębiu Zdroju, brązowy zdobyty na zawodach Pucharu Polski w Kątach Wrocławskich oraz ostatnie "złoto" z Pucharu Polski Juniorów w Sochaczewie.

Świetnie spisał się Damian Stępień z Daleszyc na dobrze obsadzonych zawodach - XV Warsaw Judo Open 2013. Był to jednocześnie Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów. Zawodnik Żaka Kielce zdobył złoty medal, podobnie jak jego klubowy kolega Mateusz Garbacz.

Obydwaj zawodnicy reprezentują barwy Żaka Kielce i obydwaj stanęli na najwyższym stopniu podium, prezentując na tych zawodach wysoką formę. W sumie w tych zawodach wystartowało pięciu judoków Żaka, ale trzech odpadło w pierwszej rundzie.

WSZYSTKIE WALKI WYGRALI!

Damian Stępień, który mieszka w Daleszycach, po "złoto" sięgnął w kategorii 73 kilogramów. W finale przed czasem pokonał Pawła Borowicza z Czarnych Bytom. Kielczanin Mateusz Garbacz triumfował natomiast w kategorii 66 kilogramów, w pojedynku decydującym o złotym medalu wygrał z reprezentantem Niemiec. - Obydwaj zawodnicy walczyli rewelacyjnie wygrywając swoje pojedynki przed czasem lub z dużą przewagą punktową. Stoczyli po pięć walk i wszystkie rozstrzygnęli na swoją korzyść - z zadowoleniem mówiła Małgorzata Karyś, trener w kieleckim Żaku.

GDAŃSK, A PÓŹNIEJ SŁOWENIA

Tym znakomitym startem w Warszawie Damian Stępień zapewnił sobie miejsce w reprezentacji naszego kraju na Drużynowe Mistrzostwach Świata Juniorów 2013. Odbędą się one na Słowenii w dniach 23-27 października.

Ostatnim startem przed wyjazdem na mistrzostwa świata będzie udział naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się w Gdańsku. - Może i w starszej grupie wiekowej uda im się powalczyć o medal. Obydwaj są w bardzo dobrej formie i mogą sprawić miłą niespodziankę w konfrontacji ze starszymi i bardziej utytułowanymi rywalami - dodała Małgorzata Karyś.