"Jump" i "Rewanż" obsypane złotem na tanecznych mistrzostwach w Czechach

Dorota Klusek
„Morderstwo w Orient Express” - w tej produkcji Studia Tańca i Stylu Rewanz udział wzięło 83 tancerzy. Choreografia została nagrodzona złotem. archiwum prywatne
Aż sześć złotych medali zdobyli tancerze ze Studia Tańca i Stylu Rewanż z Kielc, jedno złoto trafiło do Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump z Kielc. To piękny bilans udziału naszych zawodników w Mistrzostwach Świata World Artistic Dance Federation w Libercu.

Wśród uczestników znalazła się 83-osobowa ekipa taneczna ze Studia Tańca i Stylu Rewanż Tomasza Rowińskiego. Towarzyszyła im 30-osobowa grupa wsparcia, czyli rodzice dopingujący swoje pociechy podczas zawodów.

- Można śmiało powiedzieć, że dla naszych tancerzy Mistrzostwa Świata okazały się po raz kolejny olbrzymim sukcesem, ponieważ zdobyliśmy aż sześć złotych medali oraz miejsca finałowe. Sześciokrotnie podczas Mistrzostw zaśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”. To dla nas następny wielki powód do radości i satysfakcji – mówi Tomasz Rowiński właściciel i choreograf Rewanżu.

A złote medale zdobyli: 83-osobowa produkcja, zatytułowana „Morderstwo w Orient Express”, ośmioosobowa miniformacja z choreografią „Auschwitz”, trio z układem „Statua wolności”, Miłosz Kuterasiński w solo show powyżej 16 lat (piąte miejsce w tej samej kategorii zajęła Aleksandra Żłobecka), Julia Rabiej z solo jazz powyżej 16 lat, Aleksandra Żłobecka i Julia Rabiej – duet jazz powyżej 16 lat.

Warto odnotować także piąte miejsce Olgi Karyś i siódmą lokatę Moniki Siewierskiej w kategorii juniorzy do lat 15 show dance.

- Dziękujemy wszystkim tancerzom za wspaniałe wyniki, rodzicom za zaufanie, pomoc i doping podczas prezentacji – podkreśla Tomasz Rowiński.

Złota „Malagenia” ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump

Podczas Mistrzostw Świata w Libercu, Kielce reprezentował też Świętokrzyski Klub Tańca Jump. Również za jego sprawą zabrzmiał hymn Polski. Złoto zdobyła miniformacja caribbean show 12-15 lat, w składzie: Iwona Janaszek, Marta Błaut, Monika Rozpara, Klara Chodacka, Daria Sroka, Julia Strząbała, Monika Lelas. Dziewczyny zatańczyły choreografię zatytułowaną „Malagenia”.

Ekipa z Jumpa była większa, bo liczyła prawie 20 zawodniczek. – Prawie wszystkie dotarły do finału i tam walczyły o miejsca na podium – wyjaśnia Anna Kęćko. – Solistki najpierw musiały przejść rundy eliminacyjne, więc pokonały wiele uczestniczek, a konkurencja była bardzo duża.

Ostatecznie Jump zajął następujące lokaty: w kategorii solistki salsa shine 12-15 lat: Daria Sroka – miejsce czwarte (pokonała 29 zawodniczek), Julia Strząbała – miejsce szóste; solo caribbean show Daria Sroka – miejsce czwarte, duet salsa shine: Monika Lelas i Julia Strząbała – miejsce czwarte, duet caribbean show: Monika Lelas i Julia Strząbała - miejsce czwarte formacja caribbean show w składzie: Iwona Janaszek, Marta Błaut, Monika Rozpara, Klara Chodacka, Daria Sroka, Julia Strząbała, Monika Lelas, Gabriela Szyba, Angelika Pawlik, Magdalena Mierzwa, Natalia Głodowicz, Zuzanna Łukasik, Julia Sochanek, Wiktoria Świetlik, Gabriela Barwinek, Iga Salus, Julia Chodurska, Natalia Kuśpak – miejsce szóste.

Wszystkie choreografie przygotowali: Anna Kęćko i Szymon Gniadkowski

- Jestem zadowolona z występu każdej naszej zawodniczki – podkreśla Anna Kęćko. – Dziewczyny włożyły w ten wyjazd bardzo dużo serca i bardzo dużo pracy od strony organizacyjnej, finansowej. Przygotowania trwały naprawdę długo. Nasze zawodniczki reprezentują najwyższy poziom techniczny w swojej kategorii wiekowej.