Juniorzy Korony Kielce wygrali z KSZO Ostrowiec 5:0 w rewanżowym meczu barażowym i awansowali do Makroregionalnej Ligi do 19 lat

dor
Piłkarze Korony Kielce wygrali 5:0 z KSZO Ostrowiec i awansowali do Makroregionalnej Ligi U-19. Fot. Korona Kielce/Dawid Łukasik
Drugi zespół juniorów starszych Korony Kielce pokonał w rewanżowym meczu barażowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5:0 i awansował do Makroregionalnej Ligi U-19. W pierwszym wyjazdowym meczu kielecki zespół zwyciężył 1:0.

Korona Kielce U-19 - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski U-19 5:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Górski 38, Kacper Rogoziński 50 z karnego, Kacper Śliwa 53, Grzegorz Jagła 76, Szymon Płocica 80.
Korona: Dutka (70. Zawierucha) - Skupień (45. Święcki), Kiełb, Dela, Klapa - Dziubek, Żądło (51. Świecarz), Tomczyk (45. Płocica), Rogoziński - Ł. Górski (55. Zwoźny), Śliwa (65. Jagła).

Mecz od początku toczył się pod dyktando Korony, która pewnie wygrała to spotkanie 5:0. - Do zdobycia przez nas pierwszej bramki, przeciwnicy ograniczyli się głównie do przeszkadzania i wybijania piłki, a my praktycznie nie schodziliśmy z ich połowy. W drugich 45 minutach rywale nie oddali nawet strzału, co pokazuje dzisiejszą różnicę. Pomimo wyniku 5:0 mogliśmy pokusić się nawet o jeszcze wyższe zwycięstwo - podkreślił trener Korony Krzysztof Mądzik dla oficjalnej strony Korony Kielce.