Juniorzy KSSPR Końskie zdobyli złoty medal

PK
Piłkarze ręczni KSSPR Końskie zostali w Wągrowcu mistrzami Polski juniorów młodszych.

Konecczanie w finałowym meczu zmierzyli się w sobotę z Wisłą Płock. - Zagraliśmy słabo w obronie. Kiedy do tego doszła nieskuteczność, to z naszego prowadzenia 12:10 w 15 minucie zrobiły się trzy bramki prowadzenia Wisły - mówił trener zespołu z Końskich, Rafał Przybylski. Po zmianie stron niemal cały czas prowadzili płocczanie, ich przewaga wahała się między jedną a czterema bramkami. Jeszcze w 51 minucie KSSPR przegrywał 28:32, ale w tym momencie nasi szczypiorniści wykorzystali dwuminutową karę rywala, potem doprowadzili do remisu, a 30 sekund przed końcem zwycięską, jak się okazało bramkę, zdobył Wiktor Kubała. Drużyny prowadzone przez Rafała Przybylskiego w trzecim z rzędu roku zdobywają złote medale mistrzostw Polski.

KSSPR Końskie - Wisła Płock 35:34 (16:19)
KSSPR: M. Kornecki, Witkowski - Zając, H. Kornecki 8, Chyliński 4, Cieślik, Krzywkowski 10, Jachimowski, Biegaj 6, Kubała 7, Włoszczyński, Kołodziej, Soja.