Juniorzy młodsi PGE VIVE Kielce też mają medal!

PGE VIVE Kielce 02
Nieco w cieniu udanej rywalizacji seniorów PGE VIVE Kielce o złoto mistrzostw Polski, duży sukces odnieśli w Ostrowie Wielkopolskim juniorzy młodsi tego klubu, zdobywając srebrny medal mistrzostw kraju.

W półfinałowym meczu turnieju Final Four, drużyna trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły po pasjonującym boju pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski 33:32. Pierwsza połowa meczu należała zdecydowanie dla gospodarzy, którzy w 17 minucie prowadzili 13:4.

Po zmianie stron kielczanie zagrali zdecydowanie lepiej i powoli odrabiali straty. W 39 minucie Ostrovia prowadziła tylko 21:19, w 50 minucie był remis 28:28, a w 56 minucie 32:30 wygrywał już zespół z Kielc. Rywale zdołali jeszcze doprowadzić do remisu, ale decydującego o awansie kielczan do finału rzucił Grzegorz Sztandera.

W finale kielczanie musieli uznać wyższość umiejętności rywali z Energi Wybrzeża Gdańsk, przegrywając 23:36.

Wyniki
Półfinały
. PGE VIVE Kielce – Ostrovia Ostrów Wlkp. 33:32 (11:17), Energa Wybrzeże Gdańsk – MTS Kwidzyn 30:28 po karnych (28:28, 19:14).

O 3. miejsce. MTS Kwidzyn – Ostrovia Ostrów Wlkp. 32:24 (12:12).

Finał. PGE VIVE Kielce – Energa Wybrzeże Gdańsk 23:36 (11:15).

PGE VIVE: Pietrzyk, Kruk – Więckowski 5, -, Siołek 5, 5, Surgiel 11, 3, Bączek 4, 3, Sztandera 4, 2, Bandrowski 2, 1, Pinda 1, 4, Bekier -, 0, Rękas 0, 2, Wasiak 0, 1, Wojciechowski 1, 2, Smulski, Podlejski, Jamioł.

ZOBACZ>>> Mistrzowska feta PGE VIVE. Zawodnicy i kibice śpiewają na trybunach [ZDJĘCIA, VIDEO]