Juniorzy młodsi PGE VIVE Kielce z brązowym medalem!

PK
Juniorzy młodsi PGE VIVE Kielce zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.

W półfinale turnieju rozgrywanego w Białej Podlaskiej, kielczanie przegrali z Anilaną Łódź 22:26. Do 37 minuty, kiedy był remis 16:16, spotkanie było wyrównane. Potem zaczęli dominować łodzianie, którzy prowadząc w 52 minucie 24:18, praktycznie rozstrzygnęli spotkanie.

W sobotnim meczu drużyna trenerów Pawła Grecaka i Pawła Tetelewskiego bez problemów uporała się ze swoimi rówieśnikami z Zagłębia Lubin, wygrywając 29:17. Kielczanie w 8 minucie wygrywali 6:1, w 14 - 11:3 i dominowali do końca meczu.

Wyniki. Półfinały. PGE VIVE Kielce - Anilana Łódź 22:26 (13:12), Olimpia Biała Podlaska - Zagłębie Lubin 34:24 (15:9).

Mecz o 3. miejsce. PGE VIVE Kielce - Zagłębie Lubin 29:17 (16:8). Finał. Anilana Łódź - Olimpia Biała Podlaska 35:30 (18:12).

PGE VIVE: Wałach, Wodecki, Kuczkowski - Wójcik 2, 1, Fąfara 2, 0, Żmudzki 0, 2, Murzec 0, 5, Winiarski 1, 3, Mierzwiński 5, 5, Urbanowski 2, 6, Radomski 1, 2, Głogowski -, 0, Szaniawski 3, 4, Zdziech 5, 0, Gala 0, 0, Kordos 1, 1, Pawelec 0, 0.