Juniorzy młodsi Vive Kielce srebrnymi medalistami mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Juniorzy młodsi Vive Kielce zostali wicemistrzami Polski.
Juniorzy młodsi Vive Kielce zostali wicemistrzami Polski. Anna Benicewicz-Miazga/kielcehandball.pl
Juniorzy młodsi Vive Kielce zostali srebrnymi medalistami mistrzostw Polski. W finałowym meczu turnieju rozegranego w kieleckiej hali przy ulicy Krakowskiej, przegrali z MTS Kwidzyn.

Vive Kielce - MTS Kwidzyn 25:30 (14:12)
Vive: Tokarczyk - J. Pinda 6, Augustowski, Pakaszewski 3, O. Trela 2, Olczyk 4, Sęk 5, Malczak 5, Włodarski.

Podobnie jak w piątkowym półfinale z Górnikiem Zabrze, tak samo w finale kielczanie pozwolili rywalom na początku meczu prowadzić. Pierwszy raz wyszli na czoło w 20 minucie (9:8), kiedy ograniczyli liczbę błędów w ataku.

Po przerwie powiększyli prowadzenie do trzech trafień (16:13), ale znów zaczęli popełniać proste straty, a do tego nie rzucali bramek z czystych sytuacji, bo świetnie spisywał się bramkarz MTS, Piotr Czepułkowski. Jeszcze w 43 minucie było 20:19 dla Vive, ale od tego momentu gospodarze stracili pięć bramek z rzędu i już nie odrobili strat, ciągle byli kontrowani. Drużyna trenera Dominika Żyły zdobyła więc srebrne medale.

Kielczanom przypadły trzy wyróżnienia indywidualne - za najlepszego zawodnika uznano Jakuba Pindę, za najlepszego lewoskrzydłowego Jakuba Sęka, a za najlepszego obrotowego Mateusza Pakaszewskiego.

Grupy młodzieżowe kieleckiego klubu zdobyły w tym sezonie komplet kolorów medali - złoty (juniorzy), srebrny (juniorzy młodsi) i brązowy (młodzicy). Do tego dochodzi złoty medal seniorów.

W meczu o brązowy medal SPR Górnik Zabrze wygrał z Zagłębiem Lubin 25:23 (12:10).