Juniorzy młodsi Vive Kielce grają o złoty medal mistrzostw Polski! [TRANSMISJA VIDEO]

Juniorzy młodsi Vive Kielce awansowali do finału mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Paweł Jańczyk/kielcehandball.pl
Juniorzy młodsi Vive Kielce awansowali do finału rozgrywanych w kieleckiej hali przy ulicy Krakowskiej mistrzostw Polski. W półfinale pokonali po rzutach karnych SPR Górnika Zabrze.

Vive Kielce - SPR Górnik Zabrze 29:28 po karnych (24:24, 12:11)
Vive: Łapot, Tokarczyk - J. Pinda 5, Augustowski 1, Pakaszewski 3, O. Trela 4, Olczyk 1, Sęk 5, Malczak 3, Włodarski 2, D. Trela.

Półfinał był bardzo zacięty. Lepiej zaczęli goście, którzy wykorzystali słabą skuteczność kielczan i odskoczyli na 4:1 (6 minuta). Vive grało dobrze w obronie, bardzo dobrze spisywał się jego bramkarz i gdy tylko nasza drużyna zaczęła wykorzystywać czyste okazje, zaczęło odrabiać straty. W 21 minucie nasi szczypiorniści już prowadzili 9:8.

Na początku drugiej połowy zespół z Kielc odskoczył na dwie bramki różnicy i miał szanse, żeby jeszcze powiększyć prowadzenie, ale nie wykorzystywał tego, że kilka razy grał w przewadze, w pewnym momencie nawet podwójnej. W 45 minucie Górnik doprowadził do remisu 18:18. Końcówka była zacięta, ale bliżsi wygrania po 60 minutach byli zawodnicy z Kielc, którzy w 55 minucie wygrywali 23:21. Przy stanie 24:23 (58 minuta) mieli trzy piłki na podbicie prowadzenia, ale żadnej okazji nie wykorzystali, a zabrzanie 10 sekund przed końcem doprowadzili do remisu i rzutów karnych.

W nich tylko jeden rzut był nieskuteczny - skuteczną interwencją popisał się bramkarz Vive, Oskar Tokarczyk.

W sobotę drużyna trenera Dominika Żyły zagra o złoty medal z MTS Kwidzyn, które w pierwszym piątkowym półfinale wygrało z Zagłębiem Lubin 38:28 (18:14). Obie drużyny spotkały się w rozgrywanym w Gdańsku turnieju ćwierćfinałowym, po rzutach karnych wygrali kwidzynianie 39:37.

Transmisja finałowego meczu TUTAJ.

W ten sposób kielecki klub ma zapewnione medale mistrzostw Polski od seniora (złoty), przez juniora (złoty), juniora młodszego (złoty lub srebrny) do młodzika (brązowy).