Juniorzy PGE VIVE Kielce w Final Four mistrzostw Polski. Wygrali z Płockiem

Juniorzy PGE VIVE Kielce awansowali do czwórki zespołów, która zagra w turnieju o mistrzostwo Polski w piłce ręcznej. drużyna trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły zajęła drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym, który odbył się w Płocku, pokonując między innymi gospodarzy, Orlen Wisłę.

Pierwszego dnia płockiego turnieju kielczanie zagrali słaby mecz przeciwko Anilanie Łódź, przegrywając 30:33. W sobotę wyszli bardzo zmobilizowani na "małą Świętą Wojnę" z gospodarzami, Orlenem Wisłą Płock. PGE VIVE zagrało bardzo dobrze w obronie, duże wsparcie dał w bramce Miłosz Wałach. Mimo to do ostatnich minut mecz był wyrównany. Jednak od remisu 18:18 w 50 minucie Żółto-Biało-Niebiescy zdobyli sześć bramek z rzędu, co rozstrzygnęło spotkanie, wygrane ostatecznie 24:20.

W niedzielę zespół z Kielc źle rozpoczął mecz z MKS MOS Wrocław i w 5 minucie przegrywał 2:6. Jednak od tego momentu PGE VIVE zaczęło przejmować inicjatywę, szybko odrobiło straty i już do końca pojedynku powiększało prowadzenie, wygrywając 33:21.

Przed ostatnim meczu turnieju, pomiędzy Orlenem Wisłą a Anilaną, nasza drużyna była już pewna awansu. Płocczanom było do tego potrzebne czterobramkowe zwycięstwo nad łodzianami. Orlen Wisła minutę przed końcem prowadziła trzema golami i miała piłkę, ale ją straciła, ostatecznie wygrała tylko jednym golem i do Final Four awansowała Anilana.

Finałowy turniej odbędzie się w dniach 13-14 marca, prawdopodobnie w Białej Podlaskiej. Poza PGE VIVE i Anilaną zagrają w nim Wybrzeże Gdańsk i Olimpia Biała Podlaska.

Wyniki. PGE VIVE Kielce - Anilana Łódź 30:33 (13:19), PGE VIVE - Orlen Wisła Płock 24:20 (10:11), PGE VIVE - MKS MOS Wrocław 33:21 (17:11), Orlen Wisła - MOS 39:28 (17:17), MOS - Anilana 23:32 (11:18), Orlen Wisła - Anilana 36:35 (16:19).

Kolejność: 1. Anilana Łódź 6 pkt. (w dodatkowej tabeli bramki + 2) - awans, 2. PGE VIVE Kielce 6 pkt. (w dodatkowej tabeli bramki +1) - awans, 3. Orlen Wisła Płock 6 pkt. (w dodatkowej tabeli bramki - 3), 4. MKS MOS Wrocław 0 pkt.

PGE VIVE: Wałach, Kuczkowski - Pinda 0, 3, 5, Fąfara 0, -, 1, Siołek -, 1, 1, Bączek 5, 3, -, Murzec 5, 0, 3, Cieszkowski -, -, 2, Czerwiński 8, 3, 4, Kotliński 0, 0, 1, Kordos 0, 4, 2, Urbanowski 2, 0, -, Szaniawski 0, 1, 0, Wójcik 1, 4, 5, Surgiel 2, 1, 2, Zdziech 7, 4, 7, Żmudzki -, -, 0.