Kamienna zwyciężyła w Sędziszowie z wyżej notowaną Unią

Kamil Markiewicz
Karol Gruszka (z lewej) strzelił gola dla Kamiennej Brody w wyjazdowym meczu z Unią Sędziszów. Rafał Roman
Do przerwy niedzielnego spotkania czwartej ligi utrzymywał się bezbramkowy remis. W 55 minucie gospodarze objęli prowadzenie, po trafieniu Dominika Lenarta. Chwilę później Kamienna Brody remisowała z rywalami 1:1. W 59 minucie do bramki Unii z rzutu karnego trafił Łukasz Gruszczyński.

Nie był to jego jedyny gol w tym spotkaniu. W 77 minucie wyprowadził on Kamienną na prowadzenie. W 85 minucie wynik pojedynku na 3:1 podwyższył kapitan zespołu z Brodów Karol Gruszka. W doliczonym czasie gry sędziszowska ekipa strzeliła drugiego gola. Z rzutu karnego do bramki strzeżonej przez Łukasza Otrębę trafił Lenart. - Punkty, które wywalczyliśmy w Sędziszowie są dla nas bardzo cenne. W pierwszej połowie widać było zmęczenie u zawodników obu ekip. Stała ona na niskim poziomie. Było to spowodowane trudnymi spotkaniami pucharowymi, które rozegraliśmy w środę. Po przerwie oba zespoły miały mnóstwo podbramkowych sytuacji. Spokojnie można by nimi obdzielić kilka pojedynków. Okazaliśmy się skuteczniejsi w tej konfrontacji. Nasza wygrana mogła być wyższa. Niestety w końcówce nie wykorzystaliśmy czterech sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy - powiedział Adrian Sobczyński, trener Kamiennej.

W niedzielę, o godzinie 16, w meczu dziewiętnastej kolejki Kamienna podejmować będzie u siebie wyżej notowaną Olimpię-Pogoń Staszów. Nasi przeciwnicy w minionej kolejce ulegli Hetmanowi Włoszczowa 1:3.

Do niedzielnego meczu zespół z Brodów wystąpi bez kilku graczy. Z powodu kontuzji nie zagrają: Jakub Dąbrowski i Karol Garbala. Dawid Żak i Paweł Sado wyjechali za granicę. Kamienną prawdopodobnie wkrótce opuści także Damian Bidziński.

- Przed nami seria bardzo trudnych spotkań. Nie wiem z czego to wynika, ale z bardziej wymagającymi przeciwnikami gra nam się lepiej. Mam nadzieję, że w spotkaniu z Pogonią uda nam się wywalczyć punkty - mówił szkoleniowiec Kamiennej.