Kamil Mech pracował z juniorami KKP Korona, grał w Wichrze Miedziana Góra. Teraz został szkoleniowcem Astry Piekoszów [ZDJĘCIA]

Jaromir Kruk
Kamil Mech został trenerem Astry Piekoszów. Fot. WakdaForo/Korona Kielce/Archiwum prywatne/Facebook
24-letni Kamil Mech jest prawdopodobnie najmłodszym trenerem seniorów w regionie świętokrzyskim. Zaufali mu działacze A-klasowej Astry Piekoszów. Kamil zrezygnował z gry w Wichrze Miedziana Góra, ale obowiązki w Astrze będzie godził z pracą w grupach młodzieżowych Korony Kielce, gdzie już pokazał się z dobrej strony.

Nie miałeś obaw przyjmując ofertę z Piekoszowa?
Cieszę się, że dostałem taką szansę i nie myślę, że jestem za młodym trenerem na seniorski futbol. Sporo nauczyłem się w CLJ w Koronie, z grupami młodzieżowymi w Grodzie Ćmińsk, a także w Wichrze Miedziana Góra. Robię kurs UEFA A, od dłuższego czasu jestem ukierunkowany na fach szkoleniowca. To mnie cieszy, daje satysfakcję, no i mam swoje sportowe ambicje.

Jak ma grać Astra Kamila Mecha?
Za nami sparingi z Unią Sędziszów i LKS Bolmin. Z Unią przegraliśmy 1:5, lecz wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Zagraliśmy na dwie jedenastki. Z LKS wygraliśmy 5:3, ale nie wyniki były najważniejsze. Gra napawa optymizmem. Sprawdzałem różne warianty ustawienia, taktyki i wypadło to obiecująco. Stawiam na futbol ofensywny, a plany łatwiej się będzie realizowało przy takiej frekwencji na treningach jaka jest w Astrze obecnie. Rozmawiam ze starszymi, doświadczonymi zawodnikami, też młodzieżą i nowymi nabytkami. Powinniśmy przeprowadzić jeszcze jakieś ciekawe transfery, rozmowy są w trakcie.

Chcesz żeby Astra opierała się na zawodnikach z Piekoszowa i okolic?
Tak ma być, bo w Astrze dobrze się pracuje z grupami młodzieżowymi. W przyszłości klub będzie miał wiele pożytku z roczników 2007 i 2008, a teraz korzystamy na ile można ze starszych wychowanków. Nie zamierzam robić sztucznych podziałów, a w zespole musi panować jak najlepsza atmosfera. Zrobię wszystko by nie zawieść zaufania, które otrzymałem w Astrze.

Na jakim słynnym trenerze się wzorujesz?
Skorzystałem wiele w Wichrze dzięki Przemysławowi Ryńskiemu, w Koronie na współpracy z Michałem Stachurą. U każdego trenera można coś ciekawego podpatrzeć. Z fachowców z najwyższej półki imponuje mi Juergen Klopp, który z Liverpoolem wykręca niesamowite wyniki. Liga Mistrzów, Premier League już wygrane, ale u tego trenera entuzjazm nie wygasza. Widać, że piłka daje mu przyjemność i o to właśnie chodzi.

"Studio Kadra" po meczu Polska - Słowacja (1:2)

Wideo

Dodaj ogłoszenie