Kapitalna forma Korony w Centralnej Lidze Juniorów. Wygrała z wicemistrzem Polski w Krakowie 5:3

Sławomir Stachura
Daniel Szelągowski zdobył w Krakowie dwa gole
Daniel Szelągowski zdobył w Krakowie dwa gole Sławomir Stachura
Drużyna Marka Mierzwy utrzymuje się w doskonałej formie w Centralnej Lidze Juniorów i ma na koncie komplet punktów. W meczu z Cracovią wygrała pod Wawelem 5:3, prowadząc do 90 minuty 5:1!

Cracovia Kraków – Korona Kielce 3:5 (1:2)
Bramki:
Michał Rakoczy 33, Bartłomiej Równicki 90, Remigiusz Biernat 90+4 – Dawid Lisowski 19, Wiktor Długosz 45, samobójcza 65, Daniel Szelągowski 81 i 87.

Korona: Dutka – Malec, Bartosiak, Bujak, Kordas – P. Lisowski (68. Prętnik), Sewerzyński, Piróg (74. Sowiński), D. Lisowski (81. Gurski) - Długosz – Górski (65. Szelągowski).

Podopieczni trenera Marka Mierzwy kontynuują zwycięską passę i w sobotę pewnie pokonali 5:3 wicemistrza Polski i to na jego terenie.

- Prowadziliśmy już 5:1 i niepotrzebne było to rozprężenie w doliczonym czasie gry, gdy straciliśmy dwa gole. Ale to będzie nauczka na przyszłość, by koncentrować się nie tylko na zdobywaniu bramek, ale pamiętać też o defensywie. W sumie gratuluję chłopakom i jestem z nich zadowolony, bo pokazali wiele ładnych akcji. Mieliśmy ten mecz pod kontrolą – ocenia Marek Mierzwa, trener Korony.

ZOBACZ >>> JUNIORZY MŁODSI KORONY WYGRALI W MIELCU ZE STALĄ. PIĘKNY GOL CUKROWSKIEGO

Prowadzenie kielczanom dał w 19 minucie Dawid Lisowski, gdy idealnie dograł mu piłkę Artur Piróg. Ta bramka trochę uśpiła kielczan, bo zaczęła się dosyć chaotyczna gra z obydwu stron, przy wyprowadzaniu piłki Korona popełniła błąd w 33 minucie i wykorzystał to Michał Rakoczy.

Bardzo ważną bramkę zdobył przed zejściem do szatni Wiktor Długosz, który wykończył zespołową akcję. To pozwoliło kielczanom na spokojniejszą grę po przerwie. ]

Przewaga Korony udokumentowana została w 65 minucie, gdy po rzucie rożnym Długosza gospodarze interweniowali tak niefortunnie, że skierowali piłkę do własnej bramki. Dobił ich zmiennik Daniel Szelągowski, który w ciągu siedmiu minut dwukrotnie bardzo przytomnie zachował się pod bramką Cracovii.

Po czterech kolejkach Korona z kompletem punktów jest wiceliderem tabeli. Komplet na koncie ma również Pogoń Szczecin i wyprzedza Koronę lepszym stosunkiem bramek.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!