Kapitalna forma młodej Korony. Rozbiła Lecha w Poznaniu 3:0! Dwa gole Wiktora Długosza

Sławomir Stachura
Wiktor Długosz strzelił dwa gole Lechowi w Poznaniu
Wiktor Długosz strzelił dwa gole Lechowi w Poznaniu Sławomir Stachura
W znakomitej dyspozycji utrzymuje się Korona Kielce grająca w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18. Rozbiła Lecha w Poznaniu 3:0 i wciąż jest liderem rozgrywek.

Lech Poznań - Korona Kielce 0:3 (0:3)
Bramki:
Oskar Sewerzyński 15, Wiktor Długosz 22 i 45.
Korona: Osobiński – Gawlik, Bartosiak, Bujak, Malec (81. Góralczyk) – Długosz (46. Szelągowski), Sewerzyński, Pawczyński, D. Lisowski (72. Rogoziński) – Piróg – Górski (76. Grzela).

Podopieczni trenera Marka Mierzwy rozegrali znakomitą pierwszą połowę, a bohaterem był Wiktor Długosz, który strzelił dwa piękne gole. Zaczęło się jednak od bardzo ładnego trafienia Oskara Sewerzyńskiego w 15 minucie z 18 metrów. Potem sprawy w swoje ręce wziął Długosz, który w 22 minucie świetnie uderzył zewnętrzną częścią stopy. W 26 minucie Wiktor uderzył minimalnie obok słupka, w 35 minucie znów minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego, ale w 45 minucie przymierzył z wolnego tak, że bramkarz wyciągał piłkę z siatki.

-W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagą i zakończył się ona trzema bramkami. W drugiej połowie już się trochę cofnęliśmy, ale wciąż stwarzaliśmy okazje. Rozgrywający bardzo dobry mecz Wiktor Długosz nie wyszedł na drugą połowę, gdyż doznał drobnego urazu. Jedzie teraz na zgrupowanie kadry, więc nie chcieliśmy ryzykować pogłębienia kontuzji – ocenił trener Korony Marek Mierzwa, który chwalił cały zespół.