Karbownik zwolniony!!!

  Sławomir Stachura

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Andrzej Dec, nowy trener Heko.

  Andrzej Dec, nowy trener Heko. ©S. Stachura

  Andrzej Dec, nowy trener Heko.

  Andrzej Dec, nowy trener Heko. ©S. Stachura

  Wczoraj zapowiadaliśmy, że Henryk Konieczny, prezes i zarazem główny sponsor trzecioligowej drużyny piłkarskiej Heko Czermno, po remisowym meczu z Tomasovią w Tomaszowie Lubelskim (2:2) zastanawia się nad zmianami w swojej ekipie. I zmienił. Trenera Zbigniewa Karbownika zastąpił dotychczasowy jego asystent i trener grup młodzieżowych Andrzej Dec. Pomagał mu będzie masażysta zespołu Waldemar Węgrzyn.

  - Teraz wiem, że zbyt długo zwlekałem z tą decyzją - mówi prezes Konieczny.
  - Dlaczego? Może dlatego, że lubiłem Zbyszka i nie chciałem podjąć tak ważnej decyzji pochopnie. Doceniam jego wkład w rozwój tej drużyny, ale od pewnego czasu, konkretnie od meczu z Pogonią Staszów, grała ona po prostu źle. Docierały też do mnie niepokojące sygnały od zawodników. Powiem panu, że oni też mieli duży wpływ na to, że Karbownika nie ma już w Heko. Już na pierwszym treningu prowadzonym przez Andrzeja Deca atmosfera była zupełnie inna. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że podjąłem słuszną decyzję. Żal tylko straconych punktów, choćby tych z Tomasovią. Ale nie ma teraz co "płakać nad rozlanym mlekiem". Powiem tylko tyle, że trenerska para Andrzej Dec, Waldemar Węgrzyn to wariant tymczasowy. Mam "na oku" dwóch trenerów, z jednym już rozmawiałem, ale na razie nie mogę podać nazwisk. Myślę, że sytuacja wyjaśni się w ciągu dwóch tygodni - zakończył prezes Konieczny.

  Trener Zbigniew Karbownik wprowadził Heko do trzeciej ligi i pod jego wodzą drużyna znalazła się na trzecim miejscu w tabeli. Heko było rewelacją jesieni, po której zajmowało w tabeli również trzecie miejsce. Jesienią Heko pokonało m.in. Kolportera Koronę Kielce 3:1.

  30-letni Andrzej Dec mieszka na stale we Włoszczowie i jest wychowankiem tamtejszego Hetmana. Rok temu zakończył grę w Heko i zajął się prowadzeniem grup młodzieżowych. Podglądał i rozpracowywał kolejnych rywali trzecioligowca z Czermna. Jak pokazuje pozycja w tabeli, z dobrym z skutkiem. Dziś Dec poprowadzi drużynę Heko w zaległym meczu z Sandecją w Nowym Sączu. Będzie miał trudne zadanie, gdyż jego zespół jest mocno osłabiony. Pięciu piłkarzy leczy kontuzje, a za kartki musi pauzować najlepszy strzelec trzeciej ligi małopolskiej (15 bramek) Grzegorz Piechna.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo