Karolina Fiutek ósma w Jeleniej Górze

KAR
Karolina Fiutek (druga z prawej) wzięła udział w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych archiwum prywatne
W Jeleniej Górze odbyły się osiemdziesiąte dziewiąte mistrzostwa Polski w biegach przełajowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W zawodach wzięli udział reprezentanci Nadiru Jędrzejów. Bardzo dobrze zeprezentowała się Karolina Fiutek, która zajęła ósme miejsce w kategorii do lat 18 na dystansie 3 kilometrów. Nasza zawodniczka uzyskała czas 11 minut i 19 sekund. W tej kategorii wygrała Klaudia Kazimierska z Vectry Włocławek - 00.10,36, druga była Klaudia Pawlus z Osowy Sień - 00.10,41, a trzecia Zuzanna Latańska z Nadwiślanina Chełmno - 00.10,43.

W Jeleniej Górze udział wzięła także Joanna Wendt, która pobiegła na dystansie 2 kilometrów, w kategorii do lat 18. Zawodniczka jędrzejowskiego klubu ukończyła zmagania na sześćdziesiątym trzecim miejscu, z wynikiem 8 minut i 41 sekund. W tej kategorii zwyciężyła Katarzyna Główczewska z Talex Borzytuchom - 00.07,06, druga była Wiktoria Klębowska z MKS-MOSM Bytom - 00.07,09, a trzecia Weronika Stańczak z Jedynki Gostyń - 00.07,12.

- Karolina zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Uplasowała się ona w ścisłej polskiej czołówce - powiedział Bartłomiej Bartosz, trener Nadiru.

Przypominamy, że w tym roku Karolina Fiutek znalazła się w kadrze B reprezentacji Polski juniorek młodszych. Taką decyzję podjął zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki analizując osiągnięcia naszych zawodniczek w 2016 roku oraz wyniki badań kwalifikacyjnych.