Karolina Kołeczek druga na prestiżowym mityngu w Turku

Dorota KUŁAGA
Karolina Kołeczek zajęła drugie miejsce na prestiżowym mityngu w Turku.
Karolina Kołeczek zajęła drugie miejsce na prestiżowym mityngu w Turku. Archiwum prywatne
Bardzo dobry występ zanotowała Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz na prestiżowym mityngu Paavo Nurmi Games w fińskim Turku. Zajęła drugie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki.

Podopieczna trenera Andrzeja Mirka w finale uzyskała wynik 13.14. Przegrała tylko z Amerykanką Vashti Thomas, która pokonała dystans 0.06 sekundy szybciej - 13.08.

W biegu eliminacyjnym Karolina Kołeczek zajęła pierwsze miejsce. Ustanowiła rekord życiowy rezultatem 13.11, wykorzystując przy tym sprzyjający wiatr o sile (+ 1.9 m/s).

Do minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa Europy w Zurychu zabrakło jej już tylko 0.01 sekundy (13.10). - Wynik Karoliny jest 15. w historii polskiej lekkiej atletyki na tym dystansie i 16. w tegorocznych tabelach w Europie - powiedział nam Tomasz Wieczorek z Kielc, sędzia i statystyk "królowej sportu".

Mityng jest corocznie organizowany dla upamiętnienia urodzonego w Turku najwybitniejszego fińskiego lekkoatlety wszechczasów - Paavo Nurmiego. Pierwsza edycja odbyła się 13 czerwca 1957 roku - w dniu 60 urodzin Nurmiego, który był dziewięciokrotnym mistrzem olimpijskim w biegach średnich i długich w latach 1920-1928.

- Jestem bardzo zadowolona z tego startu. Jeszcze tylko 0,01 sekundy brakuje mi do minimum na mistrzostwa Europy w Zurychu. W Turku pogoda nie była rewelacyjna. Zimno, 13 stopni i lekki wiaterek w plecy. Teraz czeka mnie start w szwedzkiej Sollentunie. Może tam uda mi się uzyskać minimum do Zurychu - powiedziała nam Karolina Kołeczek, która była jedyną przedstawicielką województwa świętokrzyskiego na zawodach w Finlandii.