Karolina Kołeczek pobiegnie w Brunszwiku

/dor/
Zawodniczka z Sandomierza w niedzielę z gwiazdami "królowej sportu" będzie rywalizować w 5. Drużynowych Mistrzostwach Europy

Duże wyróżnienie spotkało Karolinę Kołeczek. Sandomierska lekkoatletka znalazła się w kadrze na prestiżowe zawody w Brunszwiku. Obok takich gwiazd, jak Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, czy Anna Rogowska.

W czwartek podopieczna trenera Andrzeja Mirka z kadrą narodową wyleciała do niemieckiego Brunszwiku. W najbliższą sobotę i niedzielę nasi lekkoatleci będą walczyć w Superlidze 5. Drużynowych Mistrzostw Europy. Do reprezentacji Polski zostało powołanych 48 sportowców - 24 kobiety i 24 mężczyzn, między innymi Angelika Cichocka, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Anna Rogowska, Krystian Zalewski i Joanna Fiodorow. Tytułu drużynowych mistrzów Europy będą bronić Rosjanie. W ubiegłym roku w Gateshead Polska zajęła dobre piąte miejsce.

- Rywalki będą świetne, cała europejska czołówka. Jak pogoda dopisze, to Karolinę stać na bardzo dobry wynik - powiedział Andrzej Mirek, trener lekkoatletów Trójki Sandomierz.

Ostatnim sprawdzianem formy Karoliny Kołeczek były niedzielne zawody w Sosnowcu. Treningowo pobiegła na 100 metrów przez płotki. Pokonała ten dystans w czasie 13,25 sekundy i zajęła pierwsze miejsce. Wygrała również bieg na 200 metrów i ustanowiła rekord życiowy - 24,22.

- Jestem zadowolona z tego startu. Teraz myślami jestem już w Brunszwiku. Obsada będzie bardzo mocna, ale liczę na dobry start. Stamtąd lecę do Finlandii, gdzie w środę czeka mnie start w mityngu, a dzień później pobiegnę na zawodach w Szwecji - powiedziała nam Karolina Kołeczek.