Karolina Kołeczek trzecia w Memoriale Kamili Skolimowskiej

Dorota Kułaga
Karolina Kołeczek (z prawej) zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki w Memoriale Kamili Skolimowskiej Archiwum prywatne/Facebook
Karolina Kołeczek z Wisły Junior Sandomierz startowała w Lotto Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie.

(Źródło:gazetakrakowska.pl)

Na trybunach PGE Narodowego zasiadło 35 tysięcy kibiców. Byli świadkami wspaniałego show, którego głównymi bohaterami byli mistrzowie świata w rzucie młotem - Anita Włodarczyk oraz Paweł Fajdek.

W bardzo dobrze obsadzonym mityngu rywalizowała też Karolina Kołeczek. Zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki. Zawodniczka z Sandomierza, która od kilku miesięcy mieszka i trenuje w Anglii, uzyskała czas 13,26 sekundy. Zwyciężyła Sharika Nelvis ze Stanów Zjednoczonych - 12,65 sekundy. Druga z wynikiem 12,90 sekundy była Białorusinka Alina Tałaj, szósta płotkarka mistrzostw świata w Londynie.

Teraz Karolinę Kołeczek czeka udział w XXIX Letniej Uniwersjadzie w Tajpej na Tajwanie. W tej najważniejszej na świecie studenckiej imprezie wystąpi po raz pierwszy. Będzie się ona odbywać od 19 do 30 sierpnia. Dodajmy, że oprócz lekkoatletki Karoliny Kołeczek w polskiej kadrze na tę imprezę znalazł się również Maciej Fałdziński, łucznik Stelli Kielce.