Karolina Kołeczek w Lucernie jeszcze nie zdobyła minimum

dor
Karolina Kołeczek w Lucernie nie uzyskała jeszcze olimpijskiego minimum.
Karolina Kołeczek w Lucernie nie uzyskała jeszcze olimpijskiego minimum. Grzegorz Lipiec
We wtorek, 14 czerwca Karolina Kołeczek startowała w dobrze obsa-dzonym mityngu w Lucernie w Szwajcarii, zaliczanym do cyklu European Athletics Classic Permit Meetings.

Podopieczna trenera Andrzeja Mirka rywalizowała na 100 m ppł. Pobiegła w serii B, zajmując drugie miejsce z czasem 13,27 sekundy. Tę serię wygrała Lucy Hatton z Wielkiej Bryta-nii, a w całym biegu zwyciężyła Amerykanka Harrison Queen - 12,84 sekundy.

Zawodniczka Wisły Junior nie zdobyła kwalifikacji na igrzyska w Rio de Janeiro - minimum wynosi 13,00 sekundy, ani na mistrzostwa Europy w Amsterdamie - 13,15.

- Warunki w Lucernie były trudne. Było chłodno, deszczowo, bieżnia była śliska. Ciężko było o szybkie bieganie, ale mimo to liczyłem na trochę lepszy wynik Karoliny. Mam nadzieję, że w Memoriale Janusza Kusocińskiego czas będzie dużo lepszy - powiedział Andrzej Mirek, trener Karoliny Kołeczek.