Karolina Młodawska z KKL Kielce zdobyła brąz w trójskoku i srebro w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu

Dorota Kułaga
Karolina Młodawska z KKL Kielce zdobyła brązowy medal w trójskoku.
Karolina Młodawska z KKL Kielce zdobyła brązowy medal w trójskoku. Fot. Polska Press
Karolina Młodawska z KKL Kielce w sobotę zdobyła brązowy medal na 65. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego była trzecia w trójskoku. W niedzielę wywalczyła srebro w skoku w dal.

Zawodniczka KKL Kielce Karolina Młodawska w pierwszej kolejce uzyskała wynik 13,14 metra i później tego rezultatu już nie poprawiła. Wywalczyła tym samym brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski w trójskoku. Złoty medal zdobyła Adrianna Szóstak z wynikiem 13,56 metra.

W niedzielę Karolina Młodawska wywalczyła srebrny medal w skoku w dal. Zawodniczka KKL Kielce uzyskała wynik 6.18 metra. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Żebrowska z AZS AWF Katowice z rezultatem 6.30 metra. Trzecia była Adrianna Szóstak - 6.17 m.

W pierwszej fazie finałowego biegu na 60 metrów przez płotki pań liderką była Pia Skrzyszowska, ale w drugiej części dystansu wyprzedziła ją Karolina Kołeczek. Zawodniczka z Sandomierza minimalnie wyprzedziła młodszą rywalkę finiszując z rekordem życiowym 7.96. Najlepszy wynik w karierze uzyskała także druga na mecie Skrzyszowska - 7.98.

– Taka rywalizacja jest bardzo dobra. Możemy się tylko cieszyć, że mamy tak świetną ekipę płotkarską. Tutaj w Toruniu na mistrzostwach Europy będziemy za dwa tygodnie walczyć o jak najlepsze pozycje – powiedziała Karolina Kołeczek, cytowana przez stronę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Brązowy medal zdobyła Klaudia Wojtunik (8.20).