Katarzyna Furmanek czwarta na mistrzostwach Polski

/dor/
Katarzyna Furmanek (z prawej) była czwarta w rzucie młotem.
Katarzyna Furmanek (z prawej) była czwarta w rzucie młotem. Archiwum prywatne
Na Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce w Białymstoku rywalizowała także Katarzyna Furmanek z KKL Kielce. Wystąpiła w bardzo mocno obsadzonym konkursie rzutu młotem.

Wygrała go mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata Anita Włodarczyk. W czwartej serii uzyskała wynik 80.79 metra i umocniła się na pozycji liderki światowych tabel. Niedzielny wynik podopiecznej Krzysztofa Kaliszewskiego jest piątym najlepszym rezultatem w historii światowej lekkoatletyki.

Druga była Malwina Kopron, która wynikiem 75.11 metra ustanowiła rekord życiowy. Na trzeciej pozycji uplasowała się Joanna Fiodorow - 73.82. Na czwartym miejscu sklasyfikowana została kielczanka Katarzyna Furmanek, trenowana przez swojego tatę Grzegorza Furmanka. W najlepszej próbie uzyskała 66.91 metra. - Co do miejsca, to zrobiłam wszystko, co mogłam. Wiadomo, że trzy pierwsze zawodniczki były poza zasięgiem. Są w wysokiej formie, bo za dwa tygodnie czeka je start w mistrzostwach świata w Londynie. Cieszę się, że umocniłam się na czwartej pozycji w Polsce w konkurencji, w której jesteśmy potęgą - powiedziała Kasia Furmanek. W mistrzostwach nie wystartował Wiktor Woś z KKL Kielce.

TOP Sportowy24. Hity internetu minionego tygodnia wyłowione z mediów społecznościowych